PUTIN IZRAZIO DUBOKO SAUČEŠĆE VRHU PAKISTANA: Evo šta se dogodilo
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izrazio je saučešće pakistanskom predsedniku Asifu Aliju Zardariju i pakistanskom premijeru Šahbazu Šarifu u vezi sa smrtonosnim terorističkim napadom na železničkoj stanici u Kveti.

FOTO: Tanjug/AP
- Poštovani gospodine predsedniče, dragi gospodine premijeru, primite moje duboko saučešće u vezi sa tragičnim posledicama terorističkog napada na železničkoj stanici u Kveti - navodi se u poruci ruskog predsednika, prenosi TASS.
Putin je istakao da će zvanična Moskva sarađivati sa Islamabadom u borbi protiv svih oblika i manifestacija terorizma.
- Najoštrije osuđujemo ovaj varvarski zločin, u kojem su stradale žene i deca - rekao je Putin i izrazio očekivanje da će organizatore surovog napada sustići "zaslužena kazna".
Putin je porodicama i prijateljima nastradalih preneo reči saučešća i podrške, a svim povređenima poželeo brz oporavak.
Pakistanska policija je saopštila ranije danas da je u današnjem napadu bombaša-samoubice na železničkoj stanici u Kveti u jugozapadnom Pakistanu poginulo 24 ljudi, a ranjeno ih je 53.
Zabranjena militantna grupa Oslobodilačka vojska Baločistana (BLA) preuzela je odgovornost za eksploziju, preneo je pakistanski portal Dawn.
- Eksplozija se dogodila unutar železničke stanice kada je voz za Pešavar trebalo da krene ka svom odredištu - rekao je policijski zvaničnik Muhamed Baloh agenciji Rojters.
Preporučujemo

JEDAN MINUT JOJ NIJE PUSTIO RUKU: Svet priča o susretu Putina i Hui (VIDEO)
09. 11. 2024. u 15:54

RUSI OBJAVILI CRNU STATISTIKU: Evo koliko je Ukrajinaca poginulo u napadu na Kursk
09. 11. 2024. u 15:50

UŽAS NA JUGU RUSIJE: Eksplozija gasa u stambenoj zgradi dovela do tragedije
09. 11. 2024. u 11:18

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

SRPSKA SNAJA IZ ZAMBIJE Opisala svoj prelazak u pravoslavlje: "U početku, neke stvari bile su mi ČUDNE"
PATRICIJA Kaunda iz Zambije pre nekoliko godina zaljubila se u mladića iz Srbije, a zbog njega se doselila u našu zemlju, pa čak i promenila veru.
02. 08. 2025. u 11:32
Komentari (0)