IDF: Poslednjih nedelja značajan pad odziva rezervista koji se javljaju u vojsku
POSLEDNjIH nedelja u Izraelu je zabeležen značajan pad broja rezervnih vojnika koji se javljuju na dužnost, u poređenju sa početkom rata, javio je danas Tajms of Izrael.
Foto IDF
Na početku rata Izraelske odbrambene snage (IDF) su izvestile da se više od 100 odsto pozvanih rezervista odazvalo na dužnost.
U nekim jedinicama, stopa izlaznosti dostizala je čak 150 odsto, jer su se mnogi rezervisti javili na dužnost uprkos tome što nisu dobili formalni poziv.
Poslednjih nedelja, stopa odaziva u rezervističkim jedinicama koje se trenutno bore u Libanu i pojasu Gaze kretala se između 75 i 85 odsto, prema izvorima iz vojske.
Pad procenta odziva rezervista pripisuje se tome što su se pojedinci borili više od godinu dana u ratu, kao i njihovom odsustvu od porodica na duži period, gubitkom posla ili propuštanjem akademskih studija.
Foto IDF
Među razlozima za pad odziva rezervista se navodi i ogorčenosti zbog neuspeha zemlje da privuče one iz ultra ortodoksne jevrejske zajednice, dok je odaziv građana iz sekularnih zajednica i dalje u visokim procentima.
IDF je nastojao da ojača svoje redove i produži trajanje obaveznog vojnog roka, kako bi oslobodio rezerviste produžene dužnosti, jer su mnogi od njih već proveli u uniformi veći deo rata, i očekuje se da će biti pozvani na više od 100 dana službe i sledeće godine.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
IZRAELSKI MEDIJI: Ostin upozorio Kaca da Izrael rizikuje da ugrozi snabdevanje oružjem
09. 11. 2024. u 22:11
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)