OČI CELE AMERIKE UPRTE U PREDSEDNIKA Bajden pomilovao dve ćurke
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Džozef Bajden pomilovao je danas dve ćurke sa belim perjem, Pič i Blosom, od toga da završe na trpezi za Dan zahvalnosti, što je godišnja tradicija koja označava i početak poslednje praznične sezone za demokrate u Beloj kući.
Foto: Tanjug/AP
Dodao je da ovaj događaj označava zvanični početak sezone praznika u Vašingtonu.
- Takođe mi je poslednji put da govorim ovde kao vaš predsednik, tokom ove sezone, i da prenesem zahvalnost. Dakle, dozvolite mi da vam kažem, to je bila čast mog života, ja sam zauvek zahvalan - rekao je Bajden, preneo je Rojters
Bajden je rekao da je ćurka Pič teška 19 kilograma, dok je Blosom teška 18 kilograma.
Pomilovanje ćurki pred Dan zahvalnosti, koji se u SAD proslavlja poslednjeg četvrtka u novembru, datira još od predsednika Harija Trumana 1947. godine, dok je to zvanično postalo tradicija u Beloj kući od 1989. godine, kada je tadašnji predsednik Džordž Buš ponudio prvo zvanično predsedničko pomilovanje.
Najavljeno je da će Bajden kasnije danas otputovati na Stejten Ajlend u Njujorku gde će prisustvovati događaju "Dan prijatelja", sa članovima američke obalske straže.
BONUS VIDEO: BAJDENOVO PRISTANIŠTE: Pomoć pristiže
Preporučujemo
EMOTIVAN OPROŠTAJ Džozef u suzama zbog supruge: "Ja sam muž Džil Bajden" (VIDEO)
25. 11. 2024. u 18:10
ANALIZA "BLUMBERGA": Bajden ima plan za Ukrajinu do dolaska Trampa na vlast
24. 11. 2024. u 09:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)