RUŠE SE SNOVI KIJEVA: Američki mediji - U Ukrajini počinju da veruju da bi sukob mogao da se završi 2025. godine
UKRAJINA počinje da veruje da bi sukob mogao da se završi 2025. godine s obzirom da su se nakon pobede Donalda Trampa na predsedničkim izborima u SAD intenzivirali razgovori o mirovnom sporazumu, piše "Vašington post", pozivajući se na izvore.
Foto: Printskrin Youtube
U kontekstu teškoća sa kojima se suočavaju Oružane snage Ukrajine, promenila se i retorika Vladimira Zelenskog.
Zelenski je nedavno pokazao veću spremnost da pregovara o okončanju sukoba i u poslednje vreme skreće pažnju ne na "povratak teritorija", već na potrebu da se obezbedi "dugoročna bezbednost".
Ukrajinski i zapadni zvaničnici smatraju da je Zelenski promenio ploču kako bi pokušao da se prilagodi novoizabranom američkom predsedniku koji je više puta isticao potrebu za rešavanjem sukoba u Ukrajini.
Novi američki predsednik Tramp je u toku predizborne kampanje obećavao da će uspeti da postigne rešenje ukrajinskog sukoba pregovorima kao i da će moći da reši konflikt u Ukrajini za jedan dan. Ipak, u Moskvi smatraju da je posredi suviše složen problem za tako jednostavno rešenje i da bi valjalo sačekati konkretne akcije nove administracije.
S druge strane, ruski predsednik Vladimir Putin je više puta istakao da Rusija nikada nije odustala od mirnog rešenja sukoba i čak je izneo konkretne uslove za momentalni prekid vatre i početak mirovnih pregovora.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
Preporučujemo
KIMOVE RAKETE CILjAJU KIJEV: Rusi dobili 5 novih balističkih raketa Pukguksong-2 dometa minimum 1.200 km (VIDEO)
23. 12. 2024. u 19:00 >> 18:54
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)