INFLUENSERKA OPTUŽENA ZA TROVANJE SVOJE BEBE: Uradila sve da bi prikupila pratioce i donacije
AUSTRALIJSKA influenserka iz Kvinslenda tvrdila je da joj dete pati od "neizlečive bolesti" na društvenim mrežama kako bi dobila donacije i pratioce, međutim, detektivi tvrde da dok ju je snimala "u ogromnoj nevolji i bolu", beba je zapravo bila "drogirana".
Foto: Profimedia/Ilustracija
Lekari su podigli uzbunu u oktobru prošle godine nakon što je beba primljena u bolnicu u teškom stanju.
Nakon višemesečne istrage, 34-godišnja žena optužena je za mučenje, trovanja, ekploataciju deteta i prevaru.
Lekari su podigli uzbunu u oktobru, kada je beba primljena u bolnicu zbog ozbiljne medicinske epizode, prenosi Bi-Bi-Si.
- Nema reči o tome koliko su odurni prekršaji ove prirode - rekao je novinarima u četvrtak policijski inspektor Pol Dalton.
U periodu od avgusta do oktobra, detektivi su izjavili da je žena - iz regiona Sanšajn Koust, detetu bez odobrenja dala nekoliko lekova za smirenje koje je uzela na recept u apoteci.
Kako navode, ona je uložila velike napore da nabavi neovlašćene lekove i prikrije svoje ponašanje uključujući korišćenje ostataka lekova za drugu osobu u njihovoj kući.
Policija je započela istragu 15. oktobra, kada je u bolnicu dovedena beba, za koju su rekli da je pretrpela "tešku i fizičku bol".
- Testovi na neovlašćene lekove dali su pozitivan rezultat kasnije u januaru - navodi se u saopštenju bolnice.
Žena je prikupila 60.000 australijskih dolara (oko 4,2 miliona dinara) putem GoFundMe sajta za donacije koji planira da donacije refundira korisnicima, rekao je detektiv i inspektor Dalton.
Policija je takođe ispitala i druge ljude zbog navodnog zlostavljanja, ali nije bilo dokaza koji bi optužili bilo koga drugog, dodao je on.
Žena bi trebalo da se suoči sa Prekršajnim sudom u Brizbejnu u petak.
Preporučujemo
MISTERIOZNE KUGLE KATRANA ISPLIVALE NA OBALU: Zatvorene plaže u Sidneju (VIDEO)
14. 01. 2025. u 17:23
RUSI OBJAVILI SPISAK NAJVEĆIH NEPRIJATELjA: Evo na kom je mestu Hrvatska
RUSKI ski list „Vzgljad“ sastavio je i u utorak objavio „Rejting neprijateljskih vlada“ kako bi pokazao razliku između država koje se svesno suprotstavljaju Rusiji i onih koje su na tu odluku „protiv njihove volje naterale spoljnopolitičke okolnosti“, prenosi Slobodna Dalmacija.
14. 11. 2025. u 16:54
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (0)