ZABRANA PRODAJE ORUŽJA MLAĐIMA OD 21 GODINE NEUSTAVNA: Oglasio se američki Apleacioni sud
AMERIČKI Apelacioni sud doneo je danas odluku da je neustavna decenijama stara zabrana vlade Sjedinjenih Američkih Država za prodaju oružja odraslim osobama mlađim od 21 godine, pozivajući se na nedavne presude Vrhovnog suda SAD o proširenju prava na oružje.
Foto: Unsplash
U žalbenom postupku povodom presude Petog okružnog suda SAD, sa sedištem u Nju Orleansu, federalni Apelacioni sud je prvi put odlučio da smatra da je tom zabranom povređeno pravo na držanje i nošenje oružja, sadržano u drugom amandmanu Ustava SAD, preneo je Rojters.
Apelacioni sud je prethodno potvrdio istu zabranu za prodaju oružja odraslim osobama mlađim od 21 godine u 2012. godini, ali je kasnije konzervativna većina u Vrhovnom sudu SAD 2022. godine donela presudu u slučaju "Rifle and Pistol Association" protiv Bruena, u kojoj je navedeno da je potrebno da moderna ograničenja oružja budu "u skladu sa istorijskom tradicijom" SAD, i sa "propisima o vatrenom oružju".
(Tanjug)
Preporučujemo
ČETIRI MOĆNA RUSKA ORUŽJA: Šta je Moskva počela da koristi u 2024. godini
05. 01. 2025. u 10:04
SKANDAL! RAMA OBJAVIO SNIMAK RAZGOVORA SA TAČIJEM: "Srećna nezavisnost komadante, brate moj, grlim te mnogo i volim" (VIDEO)
PREMIJER Albanije Edi Rama objavio je snimak telefonskog razgovora sa bivšim vođom zločinačke OVK Hašimom Tačijem, koji se trenutno nalazi u pritvoru Specijalnog suda u Hagu, gde je optužen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
17. 02. 2026. u 20:01
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)