NJUZVIK TVRDI: Oko 40.000 američkih federalnih službenika prihvatilo da napusti posao
OKO 40.000 federalnih službenika u Sjedinjenim Američkim Državama prihvatilo je do danas da napusti posao uz dobijanje privremene finansijske nadoknade, preneo je Njuzvik.
Foto Tanjug/AP
Krajem prošlog meseca, administracija predsednika SAD Donalda Trampa je ponudila finansijske podsticaje za dva miliona civilnih federalnih radnika sa punim radnim vremenom da daju otkaz u okviru planova za drastično smanjenje veličine vlade.
Oni do kraja današnjeg dana treba da odluče da li će prihvatiti ponudu da podnesu ostavku, uz dobijanje privremene finansijske nadoknade do kraja septembra.
Ponuda se odnosi na većinu od tri miliona zaposlenih u vladi SAD, isključujući vojno osoblje, a direktiva zahteva od federalnih službenika da ili prihvate paket ostavke, koji uključuje isplatu plata do septembra, ili da ostanu na svom poslu i rizikuju potencijalna otpuštanja kao deo napora za restrukturiranje vlade predsednika Donalda Trampa.
Kao odgovor na ponudu, Američka federacija državnih službenika (AFGE) i drugi sindikati podneli su tužbu kojom osporavaju zakonitost direktive, ukazujući na kršenje Zakona o upravnom postupku.
U pravnoj žalbi se tvrdi da je direktiva "proizvoljna i hirovita" i da krši propisani proces tako što primorava radnike da donesu značajnu odluku o karijeri u kratkom roku.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
Preporučujemo
TRAMP ŠALjE 30.000 MIGRANATA U GVANTANAMO: Sekretar za štampu Bele kuće potvrdio
04. 02. 2025. u 18:26
AMERIČKI MEDIJI: Koja je funkcija Ilona Maska u administraciji Donalda Trampa?
04. 02. 2025. u 00:00
"VI STE ČOVEK U OČAJNOM POLOŽAJU" Orban uputio brutalnu poruku Zelenskom: Svako će dobiti ono što zaslužuje
MAĐARSKI premijer Viktor Orban uputio je poruku ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom na društvenoj mreži Iks u kojoj navodi da mu se čini da "nećemo moći da dođemo do razumevanja".
22. 01. 2026. u 17:27
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)