SKANDAL U RUMUNIJI: CIK odbila kandidaturu Đeorđeskua na izborima
CENTRALNA izborna komisija Rumunije odbila je kandidaturu Kalina Đeorđeskua na predsedničkim izborima, javlja televizija Digi24, pozivajući se na neimenovane izvore.

AP Photo/Alexandru Dobre
„Prema izvorima Digi24, Centralna izborna komisija odlučila je da odbije kandidaturu Kalina Đeorđeskua na predsedničkim izborima“, objavila je televizija na svom sajtu.
Đeorđesku je u petak rekao da je predao dokumenta Centralnoj izbornoj komisiji za kandidaturu za mesto šefa države Rumunije. Istog dana podnete su dve žalbe Ustavnom sudu protiv ove registracije. Ustavni sud Rumunije saopštio je u subotu da je odbio žalbe na registraciju Đeorđeskua kao kandidata za predsednika Rumunije. Prema lokalnom zakonodavstvu, Centralna izborna komisija može donijeti odluku o registraciji kandidata tek nakon odluke Ustavnog suda.
(Sputnjik)

DODIK ŽESTOKO UDARIO NA STANIVUKOVIĆA: Dokle ćeš biti poltron najgore vrste?
PREDSEDNIK Milorad Dodik upitao je danas gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića "dokle će biti poltron najgore vrste koji se svakodnevno dodvorava Sarajevu, a optužuje Republiku Srpsku".
21. 08. 2025. u 19:40

"SRAM VAS BILO ZA SVE ŠTO RADITE" Vučić sa prezirom odgovorio Žaklini Tatalović na dobacivanja i upadice
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na upadice i dobacivanja novinarki N1 Žaklini Tatalović.
17. 08. 2025. u 14:28

Da li je ona najzgodnija voditeljka na RTS-u? Objavila fotke u bikiniju sa plaže
VODITELjKA Dragana Kosjerina privlači pažnju svojim atraktivnim izgledom gde god se pojavi.
22. 08. 2025. u 13:24
Komentari (0)