EKSPLOZIJA U ZGRADI POLICIJE U ODESKOJ OBLASTI: SBU sumnja na terorizam
SLUŽBA bezbednosti Ukrajine (SBU) je pokrenula krivični postupak nakon današnje eksplozije u zgradi policije u Odeskoj oblasti, koju je klasifikovala kao pokušaj terorističkog napada, saopštilo je Odeljenje SBU u Odeskoj oblasti na Fejsbuku.
Foto: Služba bezpeki Ukraїni
Eksplozija se, prema istrazi, dogodila danas oko 18 sati nakon što je žena ušla u policijsku stanicu sa paketom za koji se prema preliminarnim podacima, veruje da je sadržao eksploziv.
-Žena je poginula, a lakše povrede zadobila su tri policajca. Njima je pružena medicinska pomoć. Istražitelji SBU vrše uviđaj, navela je SBU.
U saopštenju se dodaje da se u saradnji sa Nacionalnom policijom preduzimaju sveobuhvatne mere na utvrđivanju svih okolnosti eksplozije i lica umešanih u ovaj incident.
Pretkrivična istraga se vodi zbog sumnje na krivično delo "teroristički akt".
U zgradi policije u Biljajevki u Odeskom okrugu danas se dogodila se eksplozija, u kojoj je jedna žena poginula, preneli su ukrajinski mediji.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
MEDVEDEV O “PREKIDU VEZE”: Zelenski je napravio cirkus, imitirajući Makronov poziv
23. 03. 2025. u 20:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"GDE TI JE LjUBAVNICA?!" Neočekivano pitanje za Marića uživo u emisiji, on prebledeo: "Pet godina mlađa"
GOŠĆA je iz čista mira postavila neočekivano pitanje...
04. 07. 2026. u 01:24
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)