POTPUNI ŠOK: SAD glasale protiv antiruske rezolucije u UN
SJEDINjENE Američke Države glasale su zajedno sa Rusijom i još sedam zemalja protiv najnovije rezolucije Generalne skupštine UN o saradnji sa Savetom Evrope, u kojoj se osuđuje, kako je navedeno, „agresija Ruske Federacije protiv Ukrajine“.
Foto:
Rezolucija je usvojena u sredu sa 103 glasa za, devet protiv, i 33 uzdržana.
Srbija je bila uzdržana na glasanju o rezoluciji o Savetu Evrope.
- Ova rezolucija ponavlja izjave o rusko-ukrajinskom sukobu za koje SAD smatraju da ne pomažu postizanju mira - navodi se u američkom obrazloženju.
SAD se nadaju da će Savet Evrope i sve članice UN podržati napore da se između Rusije i Ukrajine postigne trajan i sveobuhvatni mir, izjavio je Džonatan Šrajer, vršilac dužnosti šefa misije SAD pri UN.
U usvojenom tekstu rezolucije se osuđuje "agresija Ruske Federacije protiv Ukrajine, a pre toga Gruzije i poziva se na jačanje saradnje SE i UN radi povratka mira i bezbednosti zasnovanih na poštovanju suvereniteta, teritorijalnog integriteta i političke nezavisnosti svake države".
(Sputnjik)
Preporučujemo
UŠAKOV SAOPŠTIO: U toku je dijalog o novom telefonskom razgovoru Putina i Trampa
17. 04. 2025. u 19:17
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)