ZAŠTO TRAMP INSISTIRA DA JE KRIM RUSKI? Postoji samo jedan razlog
AMERIČKI predsednik Donald Tramp smatra da je priznanje da je Krim ruski odgovarajuća cena za postizanje mira u Ukrajini, piše „Telegraf“.
Foto: Tanjug
- Predsednik Sjedinjenih Američkih Država smatra da je priznanje Vašingtona da Rusija ima suverenitet nad poluostrvom cena koju treba platiti za mir - ističe se u članku.
Prema mišljenju analitičara lista, Tramp je siguran da Ukrajina treba da odustane od Krima.
Prethodno, američki lider je nakon sastanka sa šefom ukrajinskog režima u Vatikanu izjavio da je Zelenski spreman da se odrekne svojih pretenzija na Krim.
Tramp je takođe pre toga napao Zelenskog, rekavši da njegovi komentari o Krimu štete pregovorima sa Rusijom. Prema rečima američkog lidera, situacija u Ukrajini je užasna, a šef kijevskog režima mora ili da sklopi mir ili da izgubi celu zemlju za tri godine.
Moskva je više puta ukazivala na nesposobnost postsovjetske republike da pregovara.
Kako je naglasila zvanična predstavnica ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova, zbog Zelenskog je doživeo krah sastanak o Ukrajini u Londonu, uskršnje primirje i moratorijum na udare na energetske objekte.
Preporučujemo
"BEZ OBZIRA NA PRETNjE KIJEVA" Peskov: Biće parada, ponosno ćemo je gledati
30. 04. 2025. u 11:58
"AMERIKA ĆE SE POVUĆI!" Oglasio se Rubio: Potrebni su konkretni predlozi za Ukrajinu
30. 04. 2025. u 08:08
PUTIN ŽELI KRAJ RATA: Tramp: "Mogao bi da mi zada glavobolju tokom mirovnog procesa "
30. 04. 2025. u 07:48
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SPAS U 10 SEKUNDI: Kako sami sebi možete da pomognete u slučaju srčanog udara
INFARKT je jedan od najčešćih uzroka iznenadne smrti, i to sve češće kod mladih osoba.
29. 01. 2026. u 07:41
Komentari (0)