RUSKA AGENCIJA PRENOSI: Trilateralni sastanak predstavnika Rusije, Ukrajine i Turske u toku prepodneva
TRILATERALNI sastanak između predstavnika Rusije, Ukrajine i Turske zakazan je za 11.30 u Istanbulu, saznaje RIA Novosti u turskom Ministarstvu spoljnih poslova.
Foto: M.Stevanović
Izvor agencije je takođe dodao da bi sastanak delegacija Ankare, Vašingtona i Kijeva trebalo da počne u 9.45 časova.
U Istanbulu su za juče bili najavljeni prvi direktni pregovori između Rusije i Ukrajine u poslednje tri godine, koji je predložio ruski predsednik Vladimir Putin. Saopšteno je da Putin neće prisustvovati razgovorima, već je uputio delegaciju koju predvodi njegov pomoćnik Vladimir Medinski, zajedno sa visokim predstavnicima ruskih ministarstava odbrane i spoljnih poslova.
Ukrajinsku delegaciju predvodi ministar odbrane Rustem Umerov.
(Tanjug)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
"ZAUSTAVIMO IH ODMAH!" Orban o evropskom planu za Ukrajinu: Tastera za otkazivanje nema
15. 05. 2025. u 21:41
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)