SKANDAL: Makronu supruga udarila šamar, kamera sve snimila?! Oglasila se Jelisejska palata (VIDEO)
DOLAZAK francuskog predsednika Emanuela Makrona u Hanoj izazvao je buru na društvenim mrežama nakon što je objavljen snimak koji prikazuje njegovu suprugu Brižit kako mu, čini se, udara lice s obe ruke u trenutku otvaranja vrata predsedničkog aviona. Iako je snimak prvo doveden u pitanje, Jelisejska palata ga je kasnije potvrdila kao autentičan.
Foto: X Prinscreen
Snimak, koji je u nedelju uveče objavila agencija Associated Press, prikazuje otvaranje vrata aviona na aerodromu u Hanoju. Predsednik Makron se pojavljuje na izlazu aviona, ali pre nego što kroči napolje, ruke njegove supruge Brižit iznenada izranjaju i dodiruju mu lice u pokretu koji se može protumačiti kao udarac ili šaljivi gest, prenosi RMC.
Makron deluje iznenađeno, ali se brzo okreće i maha spoljašnjosti. Dok silaze niz stepenice aviona, predsednik kao i obično pruža ruku supruzi, ali ona ovaj put bira da se drži za ogradu.
Prve reakcije: Od demantija do objašnjenja
Snimak je ubrzo postao viralan, posebno među nalozima na društvenim mrežama koji su poznati po protivljenju Makronu, uključujući i proruske kanale.
Jelisejska palata je u prvom trenutku sugerisala da je reč o snimku generisanom veštačkom inteligencijom, ali je kasnije potvrdila da je snimak autentičan.
Jedan od bliskih saradnika predsednika izjavio je da se radilo o "običnoj bračnoj zakački", te da je to bio trenutak "opuštanja pre početka ozbiljnog državničkog puta".
- Reč je o trenutku intimne bliskosti između supružnika. Nije trebalo mnogo da se pokrene novi talas teorija zavere - naveli su iz predsednikovog tima, dodajući da su negativni komentari pretežno stigli iz proruske orbite.
Nastavak zvanične posete
Makron je u Hanoju započeo zvaničnu turneju po jugoistočnoj Aziji koja će trajati oko nedelju dana. Pored Vijetnama, predviđene su posete Indoneziji i Singapuru. Ovaj diplomatski put ima za cilj jačanje francuskog prisustva u regionu Indo-Pacifika.
Preporučujemo
Kremlj: Jedan razgovor Putina i Trampa ne može da reši probleme u svetu
30. 04. 2026. u 12:27
Plenković se obrušio na EU: Hrvatskom premijeru nije po volji, jedna stvar mu jako smeta
30. 04. 2026. u 12:17
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Zašto ne treba govoriti "primi moje saučešće"? Otac Predrag otkriva: "Ne budite plitki"
"KADA izjavljujete saučešće ne budite plitki..."
29. 04. 2026. u 12:35
Komentari (3)