POLICIJA NASRNULA NA SVEŠTENIKE: U Moldaviji održani kontraprotesti tokom održavanja parade ponosa

A.Vojinović

17. 06. 2025. u 12:11

NA protestu protiv LGBT zajednice koji se održao istog dana kada i parada ponosa u glavnom gradu Moldavije, Kišinjevu, došlo je do sukoba između policije i demonstranata. Organi reda su upotrebili silu protiv građana koje je okupila najveća opoziciona snaga u zemlji, Socijalistička partija i stranka Budućnost Moldavije, kako bi na ulici izrazili revolt protiv LGBT marša.

ПОЛИЦИЈА НАСРНУЛА НА СВЕШТЕНИКЕ: У Молдавији одржани контрапротести током одржавања параде поноса

Foto Shutterstock

Na protestu je bila prisutna i velika grupa sveštenika koja je u pratnji vernika pokušala da se približi učesnicima prajda, ali ih je policija sprečila u tome. Organa reda su udarali sveštenika i grubog priveli muškarca sa bebom u rukama.

Nasilje su osudile opozicione stranke, zahtevajući istragu policijske akcije. Lokalne vlasti su, inače, paradu ponosa zabranili još sredinom maja, ali je dan uoči njenog održavanja policija, ipak, dala zeleno svetlo.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Kari’s on fire  – Pešić se vraća na klupu Pirota!

Kari’s on fire – Pešić se vraća na klupu Pirota!

SVUDA pođi, kući dođi – Pešić se vraća na klupu Pirota! Kako Mozzart sport saznaje, selektor košarkaške reprezentacije Srbije preuzima još jedan važan zadatak i diže ceo svoj rodni kraj na noge! Ova odgovorna dužnost poverena mu je u velikoj akciji Fondacije Mozzart i KSS-a, a svečana promocija zakazana je za subotu, 21. jun u 20.00 časova na Omladinskom stadionu u Pirotu!

19. 06. 2025. u 13:00

Komentari (0)

ČEDO ZAPADA, PLOD VARVARSKE NATO AGRESIJE Zaharova zgazila lažnu državu: Kosovo je iskonska srpska zemlja