"UVEK ĆEMO PODRŽAVATI POLITIKU RUSIJE" Kim DŽong Un potvrdio svoju lojalnost Putinu

Ђорђе Грмуша
Đorđe Grmuša

18. 06. 2025. u 09:17

SEVERNOKOREJSKI lider Kim Džong Un je na sastanku sa sekretarom Saveta bezbednosti Rusije Sergejom Šojguom poručio da će Pjongjang uvek podržavati politiku Rusije i ispunjavati sveobuhvatni sporazum o strateškom partnerstvu dve zemlje, prenela agencija KCNA.

УВЕК ЋЕМО ПОДРЖАВАТИ ПОЛИТИКУ РУСИЈЕ Ким Џонг Ун потврдио своју лојалност Путину

Foto: Profimedia

Šojgu je Kimu tokom posete preneo poruku ruskog predsednika Vladimira Putina o ključnim aspektima odnosa Moskve i Pjongjanga i situaciji na međunarodnoj sceni.

Ruska strana je ponovo istakla izuzetnu obučenost i hrabrost severnokorejskih vojnika tokom operacije oslobađanja Kurske oblasti od ukrajinskih snaga.

- Lider Severne Koreje je istakao usaglašenost stavova dve zemlje i uverio sagovornika da je čvrsto opredeljen za to da se nastave napori usmereni na dalji razvoj i produbljivanje rusko-korejskog strateškog partnerstva u sladu sa sporazumom potpisanim pre godinu dana - navodi se u saopštenju.

(Sputnjik)

BONUS VIDEO:

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.

30. 09. 2025. u 20:58

Komentari (0)

Mališani i VODAVODA Vodica zajedno na Oplencu