FRANCUSKI GENERAL PRIZNAO: Rusija je moćna vojna i nuklearna sila, ima sve vrste naoružanja
RUSKA vojska poseduje sve potrebne vrste naoružanja i tehnologija, izjavio je načelnik Generalštaba Oružanih snaga Francuske, general Tijeri Burhart, nazivajući pri tome Rusiju pretnjom po Evropu, iako je Moskva više puta izjavila da ne namerava da napada zemlje NATO-a.

Moćno naoružanje na ulicama Moskve, Foto AP
- Rusija je moćna vojna i nuklearna sila, koja nastavlja da ulaže u to na način koji teško možemo da zamislimo. Rusija ima potpuno razvijen vojni model, do najmanjeg detalja. Ne vidim da nešto nedostaje u savremenoj ruskoj vojsci. Mogućnosti šifrovanja, sistemi protivvazdušne odbrane, artiljerijski sistemi, oružje dugog dometa – ruska vojska ima sve - istakao je Burhart na konferenciji za novinare.
On je napomenuo da je ruski nuklearni model takođe kompletan, sa elementima na kopnu, pod vodom i u vazduhu, strateškim i taktičkim naoružanjem i izuzetno pouzdanim i dokazanim sistemom komandovanja. Prema njegovim rečima, Rusija je takođe najbolji primer dubokog strateškog planiranja.
- Rusija za nas predstavlja dugoročnu, neposrednu i najveću pretnju - rekao je on takođe, bez pružanja ikakvih dokaza.
General takođe smatra da će američka vojna podrška Evropi neizbežno opadati. On je pozvao Evropsku uniju da bude budna u tom pogledu, kako se ne bi „našla na dnu lanca ishrane“.
Predsednik Rusije Vladimir Putin ranije je više puta naglasio da zapadni političari redovno zastrašuju svoje stanovništvo izmišljenom ruskom pretnjom kako bi odvukli pažnju od unutrašnjih problema, ali „pametni ljudi savršeno dobro shvataju da je to laž“.
Francuski predsednik Emanuel Makron je u obraćanju naciji 5. marta izjavio da je Rusija navodno postala pretnja za Francusku i Evropu i s tim u vezi pozvao na diskusiju o upotrebi francuskog nuklearnog oružja za odbranu cele Evropske unije, napominjući da su Sjedinjene Američke Države promenile svoj stav o Ukrajini i o pitanju vodeće uloge Vašingtona u NATO-u.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov rekao je da je Makronov govor konfrontacion. Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov je, sa svoje strane, izjavio da Moskva smatra Makronovu retoriku pretnjom.
(Sputnjik)

"NA STOLU SU RATNI PREDLOZI, BRISEL HOĆE RAT!" Orban se hitno javio iz Kopenhagena
MAĐARSKI premijer Viktor Orban naveo je iz Kopenhagena, gde učestvuje na samitu Evropske političke zajednice, da je situacija ozbiljna i da se na stolu nalaze, "otvoreni, ratno orijentisani predlozi".
02. 10. 2025. u 08:59

(MAPE) OVAKO ĆE SE KRETATI NEVREME U SRBIJI: Pogledajte iz časa u čas, stižu sneg i kiša (FOTO)
POGLEDAJTE kako će se ledeni oblak kretati nad Srbijom i koje krajeve kad pogađa nevreme. Danas i sutra oblačno sa kišom i hladno, osim na severozapadu Vojvodine gde će se zadržati suvo vreme, najavio je RHMZ.
02. 10. 2025. u 10:47

"ISTINA JE - BILA SAM S NjIM" Milica Pavlović priznala za vezu: "Ne znam što sam to krila"
"KADA volim, dajem se bezuslovno. Tada samo treba da mi verujete, ništa drugo. Samo poverenje nemojte da mi izigrate, sve ostalo može. I ja partneru verujem isto tako i onda nećemo imati problem, ali ako se usudi da mi izigra poverenje, to je kraj, u stanju sam da se okrenem i da se pravim da ga nikada poznavala nisam."
03. 10. 2025. u 21:02
Komentari (0)