HITNA OBJAVA IZ MAĐARSKE: Nismo uhapsili premijera, sud u Hagu preduzima mere protiv Mađarske
MAĐARSKI šef diplomatije Peter Sijarto objavio je da Međunarodni krivični sud (MKS) preduzima mere protiv Mađarske, jer nije uhapsila premijera Benjamina Netanijahua tokom njegove posete Budimpešti.

Foto: Profimedia
- Ovim je MKS izgubio sav svoj ugled i sada je, u osnovi, u potpunosti vođen sitnom političkom osvetom. Nema mesta za političke agende ili ideologije u međunarodnim sudskim telima. Ovo razotkriva sve naše zabrinutosti u vezi sa nepristrasnošću suda - napisao je Sijarto na društvenoj mreži Iks.
On je napomenuo da ovaj korak samo potvrđuje da je napuštanje MKS-a bila ispravna odluka.
- Sud je napustio svoju prvobitnu misiju i postao političko telo. Međunarodne institucije ne smeju služiti političkim interesima. One bi trebalo da ponude pravičnu platformu za dijalog između strana u sporu - zaključio je Sijarto.
Tvit je podelio i mađarski premijer Viktor Orban.

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

Mosvka rekla "NjET" Americi: "Nema govora, ne pristajemo na to - rat u Ukrajini se neće tako završiti"
"TAJ ODGOVOR je dobro poznat, i doslednost pozicije Ruske Federacije se ne menja."
20. 10. 2025. u 15:40 >> 16:03
Komentari (0)