KIJEV ODBIO POZIV ZA PREGOVORE: Putinov predlog za sastanak sa Zelenskim u Moskvi je neprihvatljiv
PREDLOG ruskog predsednika Vladimira Putina za sastanak sa ukrajinskim predsednikom Vladimirom Zelenskim u Moskvi je neprihvatljiv, saopštila je danas ukrajinska vlada.
Foto: Profimedia/Shutterstock/Ilustracija
Ministar spoljnih poslova Ukrajine Andrij Sibiha izjavio je da je najmanje sedam zemalja, uključujući Austriju, Vatikan, Švajcarsku i tri zalivske države, spremno da bude domaćin sastanka Zelenskog i Putina, prenosi Rojters.
-Ovo su ozbiljni predlozi i predsednik Zelenski je spreman za takav sastanak u bilo kom trenutku. Ipak, Putin nastavlja da obmanjuje sve nudeći očigledno neprihvatljive predloge, objavio je Sibiha na svom nalogu na mreži Iks.
Ranije danas, Putin je rekao da ne isključuje mogućnost sastanka sa Zelenskim i predložio da se taj sastanak održi u Moskvi.
-Ako je Zelenski spreman za sastanak, neka dođe u Moskvu, rekao je Putin, uz ocenu da "postoji svetlo na kraju tunela", prenosi agencija RIA Novosti.
On je istakao da ukoliko prevlada zdrav razum, onda može doći do dogovora o tome kako da se rat u Ukrajini završi na zadovoljavajući način.
-U suprotnom slučaju, moraćemo sve da rešimo vojnim putem, rekao je Putin i dodao da je obavestio američkog predsednika Donalda Trampa o tome da želi da se sastane sa Zelenskim.
On je naveo da je moguće postići prihvatljivu opciju za okončanje rata, dodajući da su svi pokušaji Rusije da mirnim putem reši ukrajinsko pitanje bili osujećeni.
Istakao je da vidi iskrenu želju Trampove administracije da se reši ukrajinski sukob, a Zelenskog je nazvao "vršiocem dužnosti šefa administracije Ukrajine".
(Tanjug)
BONUS VIDEO - Helikopteri Ka-32 i Super puma u akciji gašenja požara u Kamenoj gori
Preporučujemo
(MAPA) STRATEŠKI GRAD PRED PADOM Ruske snage u centru Pokrovska: Odbrana VSU pred slomom
02. 09. 2025. u 21:00
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)