"PUTIN NE ŽELI PREKID VATRE" Pistorijus: Nećemo biti namamljeni u njegovu zamku
NEMA sumnje da Putin ne želi da okonča rat, a Evropljani treba da se postaraju za to da Ukrajina ostane snažna, izjavio je danas nemački ministar spoljnih poslova Boris Pistorijus.

Foto Tanjug/AP/Ebrahim Noroozi
U svom obraćanju na Varšavskom bezbednosnom forumu, Pistorijus je ocenio da kontinuiratni razgovori o mirovnom sporazumu uglavnom ''ostaju puste želje'', jer ''diplomatski napori ne donose neki značajan proboj'', javlja Gardijan.
- Sve to ostavlja sumnju o tome da Vladimir Putin ne želi prekid vatre i ne želi mir u Ukrajini. Zato danas moramo da se fokusiramo na osnaživanje Ukrajine i jačanje njene odbrane - rekao je Pistorijus.
On je istakao da je cilj da Ukrajina u pregovorima obezbedi trajni mir, ali i da zato Ukrajina mora biti snažna.
- To je naša odgovornost kao Evropljana, to je zadatak našeg vremena - rekao je Pistorijus.
Dodao je da je potrebno učiniti mnogo više za odbranu i same Evrope.
- NATO mora postati evropskiji, kako bi ostao transatlantski. To je ono što je potebno da bi naš kontinent bio celina, slobodan i u miru - rekao je Pistorijus.
Ocenio je da Putin pokušava da isprovocira države članice NATO-a, ali da mu to neće uspeti.
- Neće uspeti. Alijansa je jasno odgovorila na ruske provokacije, jedinstvom, odlučnošću i razboritošću. Nećemo biti namamljeni u Putinovu zamku kontinuirane eskalacije - rekao je Pistorijus.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: ŠAMPIONI U FOKUSU: Strahinja Trivković diplomata znanja i sporta
Preporučujemo

BIVŠI ITALIJANSKI PREMIJER: Video sam Putina u Pekingu, pridržavale su ga dve osobe
28. 09. 2025. u 19:59

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"PACOVI POBEGLI" Kako je Pavković govorio posle hapšenja u Sablji: "Najstrašniji je zatvor u otadžbini! Vojska sa atentatom na Vuka nema ništa"
NEKADAŠNjI načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije general Nebojša Pavković preminuo je danas u Beogradu, u 79. godini.
20. 10. 2025. u 18:59
Komentari (0)