"PUTIN MORA DA SHVATI" Merc: Pozvaću EU da zamrznutu rusku imovinu koristi kako bi obezbedila zajam Ukrajini
NEMAČKI kancelar Fridrih Merc izjavio je danas da će na predstojećem samitu pozvati Evropsku uniju da koristi rusku imovinu zamrznutu u zapadnim zemljama, kako bi obezbedili Ukrajini zajam od 140 milijardi evra, za finansiranje rata sa Rusijom.
Foto: Tanjug Ap
Merc se prvi put u septembru založio za beskamatni zajam EU Ukrajini, koji bi bio podržan zamrznutom ruskom imovinom, prenosi Rojters.
- Ne želimo ovo da uradimo da bismo produžili rat, već da bismo ga okončali - kazao je Merc u govoru pred donjim domom parlamenta - Bundestaga.
On je dodao da ruski predsednik Vladimir Putin mora da shvati da podrška EU Ukrajini neće opadati, "već da će rasti".
(Tanjug)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
LAVROV UPOZORIO: Ako SAD pošalju rakete Ukrajini, odnosi Moskva–Vašington biće uništeni
16. 10. 2025. u 08:20
RUSKI FSB: Britanija i Ukrajina spremaju diverzije na gasovodu "Turski tok"
16. 10. 2025. u 08:15
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)