LETOVI HITNO PREUSMERENI: Uzbuna na aerodromu u Španiji
VAZDUŠNI saobraćaj na aerodromu na španskom ostrvu Majorki u nedelju je bio privremeno obustavljen zbog uočenog drona između pista, saopštila je španska uprava za aerodrome Aena.

Foto: Shutterstock
Avioni nisu mogli da poleću ili slete na aerodromu Palma de Majorka oko 18 časova, a nekoliko aviona je bilo primorano da preusmeri kurs na druge aerodrome. Incident se dogodio tokom jednog od najprometnijih dana na aerodromu, kada je bilo planirano 892 poletanja i sletanja, piše danas lokalni portal "Diario de Mallorca".
Najmanje šest posada aviona prijavilo je kontrolorima letenja prisustvo drona u zoni sletanja, nakon čega je proglašena mera "nulte stope" (rate zero), što znači da nijedan avion nije mogao da poleti ka Palmi dok se situacija ne razjasni. Zbog bezbednosnih razloga, operacije su u potpunosti obustavljene, a osam letova je preusmereno na alternativne aerodrome, uključujući Ibicu i Barselonu. Bezbednosne snage brzo su raspoređene u okolini aerodroma, a pretragom terena, uključujući i korišćenje njihovog sopstvenog drona, nije pronađeno ništa sumnjivo.
Lokalni mediji navode da svedočenja više pilota o prisustvu drona ostaju predmet dalje istrage. Putnici sa više letova, uključujući i letove iz Madrida i Sevilje, preusmereni su na Ibicu, gde su po sletanju čekali dodatne informacije o nastavku putovanja. Letovi su normalizovani tek nešto pre 21 čas, nakon čega su preusmereni avioni počeli da sleću u Palmu. Incident se dogodio svega nekoliko dana nakon sličnih situacija na drugim evropskim aerodromima.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - ŠAMPIONI U FOKUSU: Anđela Vuković | Radoznalost je njena supermoć
Preporučujemo

NAJPOZNATIJA SRPSKA PLANINA DOBIJA AERODROM: Priprema se teren za izgradnju piste
08. 10. 2025. u 13:33

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"Danas đavo posebno uživa u tim našim SLAVAMA - ti ljudi su obmanuti!"
OTAC Rafailo Boljević upozorava da mnogi Srbi danas slavom više zavaravaju demone nego što slave Boga. Svetitelj se često izruguje kada se slava pretvori u paganski događaj.
19. 10. 2025. u 10:46
Komentari (0)