POLJSKA HITNO ZATVORILA SVE AERODROME: NATO snage u pripravnosti zbog ovoga
POLjSKA je privremeno zatvorila aerodrome u Radomu i Lublinu
Foto: Pixabay
Kako se navodi u saopštenju Agencije za vazdušni saobraćaj (PANSA), do zatvaranja aerodroma je došlo usled vojnih aktivnosti u svom vazdušnom prostoru.
Odluka je doneta nakon što su poljske i savezničke snage pokrenule operacije kao odgovor na ruske napade u Ukrajini.
– Na zahtev vojske, izdata je direktiva o ograničenju letenja, što uključuje privremeno zatvaranje aerodroma u Radomu i Lublinu – izjavio je portparol PANSA Marćin Hadaj za TVN24.
Prema njegovim rečima, u istočnom delu zemlje uvedene su restrikcije u vazdušnom prostoru i svi letovi moraju da izbegavaju to područje. Zatvaranje će trajati oko sat vremena, ali „konačnu odluku donose vojni organi“.
Napetosti na istočnom krilu NATO-a rastu iz dana u dan. Od septembra su zabeleženi brojni incidenti – ruski vojni avioni narušili su estonski vazdušni prostor, dok su dronovi ušli u Poljsku.
Najnoviji incident dogodio se u utorak, kada su poljski lovci presreli ruski izviđački avion iznad Baltičkog mora, koji je leteo bez plana leta i sa isključenim transponderom.
(Alo)
BONUS VIDEO:
Srdačan pozdrav Ane Brnabić i Makrona na otvaranju Pariskog mirovnog foruma
Preporučujemo
POLjSKA ISTRAŽUJE SUMNjIVE OSTATKE DRONA: Pronađeni oko 100 kilometara od Varšave
05. 10. 2025. u 18:55
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
JK ŠOKIRALA: Otkrila otkad NIJE spavala sa Duškom, a bili još u braku - posredi su GODINE
PEVAČICA Jelena Karleuša, gostovala je kod svog prijatelja i voditelja Bojana Jovanovskog, poznatijeg kao Boki 13.
31. 12. 2025. u 13:35
Komentari (0)