"SVE SE UZIMA U OBZIR" Peskov: Još formulišemo stav o Odboru za mir
PORTPAROL Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je da rusko Ministarstvo spoljnih poslova još formuliše stav o Odboru za mir koji organizuje Sjedinjene Američke Države i mogućem učešću Rusije.
Foto: Tanjug
On je na brifingu napomenuo da se u obzir uzimaju mišljenja zemalja prijateljskih prema Rusiji, dodajući da više zemalja, uključujući i one koje su prijateljske prema Rusiji, imaju dvosmislen stav prema ovom pitanju, preneo je TASS.
- Ministarstvo spoljnih poslova još formuliše svoj stav. Više zemalja, uključujući i one koje su nam prijateljske, imaju veoma dvosmislen stav. Sve se uzima u obzir - rekao je on.
Peskov je takođe rekao da se danas očekuje razgovor između ruskog i beloruskog predsednika, Vladimira Putina i Aleksandra Lukašenka, o međunarodnim pitanjima, ali da Odbor za mir i učešće Belorusije u tom procesu nisu glavna tema.
- Ovo pitanje nije visoko na dnevnom redu. Naravno, danas će predsednici imati priliku da razgovaraju o aktuelnim međunarodnim pitanjima. Moguće je da će se ova tema u nekom trenutku pokrenuti. Istovremeno, to je daleko od glavnog pitanja i daleko od vrha dnevnog reda - rekao je on.
Peskov je, komentarišući nedavni incident sa čamcem kod obale Kube, rekao da su kubanski graničari postupili kako je trebalo.
Prema informacijama iz Havane, kubanski državljani koji su pokušali da uđu na ostrvo sa oružjem u rukama, priznali su da su planirali terorističke akcije.
- Ovde nema šta da se komentariše: treba ga tako i tretirati. Kubanski graničari su uradili ono što su morali da urade u ovoj situaciji - rekao je on.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
ZELENSKI NAKON RAZORNOG RUSKOG NAPADA: Rakete za PVO potrebne su nam svakog dana
26. 02. 2026. u 10:08
VUČIĆEVA IZJAVA UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: Bruje o onome što je rekao britanskom novinaru u lice
IZJAVA predsednika Srbije Aleksandra Vučića koju je dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" udarna je vest u ruskim medijima.
27. 04. 2026. u 22:03
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Drama u Vašingtonu: Melanija ugledala sporno ime na papiru, pa prebledela - evo šta je zapravo pisao na cedulji
MISTERIOZNI komadić papira izazvao je brojne komentare nakon incidenta sa pucnjavom na večeri Udruženja dopisnika Bele kuće u Vašingtonu.
27. 04. 2026. u 10:00
Komentari (0)