ISKREN DIJALOG IZMEĐU DVOJE SAVEZNIKA Meloni: Sa zadovoljstvom sam danas primila Marka Rubija
ITALIJANSKA premijerka Đorđa Meloni izjavila je danas nakon sastanka sa američkim državnim sekretarom Markom Rubijom u Rimu da je njihov razgovor bio iskreni dijalog između saveznika koji brane svoje nacionalne interese.
Foto: Tanjug/AP/Stefano Rellandini (POOL)
- Sa zadovoljstvom sam danas primila američkog državnog sekretara Marka Rubija u palati Kiđi- napisala je Meloni na društvenim mrežama.
Ona je dodala da je sa Rubijom imala sveobuhvatnu i konstruktivnu diskusiju tokom koje su razmotrena brojna pitanja, od bilateralnih odnosa između Italije i Sjedinjenih Američkih Država, do glavnih međunarodnih tema, uključujući krizu na Bliskom istoku, slobodu plovidbe Ormuskim moreuzom, stabilizaciju situacije u Libiji, kao i mirovne procese u Libanu i Ukrajini, prenela je ABSA.
- Iskren dijalog između dvoje saveznika koji brane svoje nacionalne interese, ali koji znaju koliko je dragoceno jedinstvo Zapada - zaključila je italijanska premijerka.
Preporučujemo
RUSI PORAZILI UKRAJINCE: "Konstantinovka je potpuno zauzeta!" "Pao" strateški važan grad u Donjecku
03. 07. 2026. u 22:57 >> 23:13
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SRBIJA JE POČASNI GOST U PARIZU" Milanović pobesneo: Oni nisu ni u EU, ni u NATO, ni u Koaliciji voljnih
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović izjavio je danas da Srbija ima ulogu počasnog gosta na vojnom defileu u Parizu povodom Dana Bastilje, a da je Hrvatska počašćena što su je tamo pozvali.
03. 07. 2026. u 15:08
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)