NA PUTU ZA LIBAN: Poleteo prvi ruski avion sa mobilnom bolnicom za Bejrut

Танјуг

05. 08. 2020. u 18:11

AVION Il-76 sa vazduhoplovnom mobilnom bolnicom, lekarima i spasiocima poleteo je iz regiona Žukovski u Moskvi ka Bejrutu, glavnom gradu Libana, koga je pogodila stravična eksplozija u gradskoj luci, saopštila je pres služba ruskog Ministarstava za vanredne situacije.

НА ПУТУ ЗА ЛИБАН: Полетео први руски авион са мобилном болницом за Бејрут

Foto: Tanjug

Avion Il-76 krenuo je ka Bejrutu da pruži pomoć povređenima

u eksploziji, navelo je Ministarstvo za TASS.

Postoji operativna jedinica, lekari kao i potrebna oprema za postavljanje vazdušne mobilne bolnice u avionu, saopštilo je Ministarstvo za vanredne situacije.

Ukupno ima 56 ljudi i tri hardverske jedinice, navelo je Ministarstvo.

Foto: Tanjug

Očekuje se da će naredna četiri aviona krenuti u naredna 24 časa.

Foto: EPA

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DA LI NAS JE TRAMP PREVARIO? Nemački mediji bruje, šok u Berlinu zbog slanja američkih sistema patriot Ukrajini

"DA LI NAS JE TRAMP PREVARIO?" Nemački mediji bruje, šok u Berlinu zbog slanja američkih sistema "patriot" Ukrajini

TO JE bila velika nada u zaštiti od Putinovih raketa: u ponedeljak je predsednik SAD Donald Tramp najavio da će Ukrajini biti isporučeno oružje, ali da će Evropljani morati sve da plate. Sada se ispostavlja da Nemačka neće samo finansirati, već će morati i sama da isporuči sopstvenu protivvazdušnu odbranu, iako je već sada u deficitu, piše nemački Bild.

19. 07. 2025. u 10:22

Komentari (2)

OMR GRUPA POSTAJE EKSKLUZIVNI DISTRIBUTER AUTOMOBILSKIH BRENDOVA KOMPANIJE CHANGAN ZA ZAPADNI BALKAN