NAPETO U SIRIJI: Teroristi pucaju na sirijsku vojsku i dronovima napadaju rusku bazu Hmejmim
PRIPADNICI terorističkih organizacija u Siriji otvaraju vatru na sirijsku vojsku i pokušavaju da napadnu bazu Hmejmim, gde su smeštene ruske snage.

Foto: MO Rusije
Rusija i Sirija su prinuđene da preduzmu mere u cilju eliminisanja pretnje, izjavio je rukovodilac ruskog Centra za pomirenje zaraćenih strana u Siriji, kontraadmiral Aleksandar Ščerbicki.
Prema njegovom mišljenju glavni faktor nestabilnosti u oblasti oko Eufrata je nezakonito prisustvo američke vojske. To je, kaže Ščerbicki, prepreka dijalogu i miru.
Kako je rekao na brifingu za novinare, teroristi pokušavaju da napadnu Hmejmim bespilotnim letelicama i plotunima.
Ščerbicki je rekao da je na jugu idlibske zone deeskalacije napeta situacija.
„Turska komanda preduzima određene mere kako bi uništila grupe terorista duž trase M-4. Međutim, ne uspevaju da formiraju bezbednosni koridor i zbog toga se stalno odlažu zajedničke rusko-turske patrole“, naveo je on.
rs.sputniknews.com
Preporučujemo


DRAMATIČAN SNIMAK SA GOLANSKE VISORAVNI: Izraelska vojska eliminisala teroriste (VIDEO)
03. 08. 2020. u 08:39

NOVA AJA SOFIJA NIČE NA BLISKOM ISTOKU: Evo ko će je i gde izgraditi! (VIDEO)
31. 07. 2020. u 20:42

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"PACOVI POBEGLI" Kako je Pavković govorio posle hapšenja u Sablji: "Najstrašniji je zatvor u otadžbini! Vojska sa atentatom na Vuka nema ništa"
NEKADAŠNjI načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije general Nebojša Pavković preminuo je danas u Beogradu, u 79. godini.
20. 10. 2025. u 18:59
Komentari (2)