ZAHAROVA ODBRUSILA ZELENSKOM: Ne treba on da savetuje Belorusiju kako da živi
UKRAJINSKI političari sa svojim tužnim iskustvom državnog udara i rušenjem zemlje, ne bi trebalo da savetuju Belorusiju kako da živi, izjavila je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova reagujući na izjavu ukrajinskog predsednika o dešavanjima u Belorusiji.
Foto: EPA
- Zlatne reči ukrajinskog predsednika! Koliko dobro opisuju situaciju, ne samo u susednoj zemlji, već u svojoj sopstvenoj. Kako bi napredovala realizacija Minskih sporazuma da se ova izjava Zelenskog odnosi na Ukrajinu, a ne na Belorusiju, koja će sama odlučiti kako da živi - napisala je Zaharova na svom nalogu na Fejsbuku.
Prema njenim rečima, „ukrajinski političari sa svojim tužnim iskustvom državnog udara i rušenja zemlje ne treba ništa da savetuju“.
Predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski ranije je, komentarišući situaciju u Belorusiji, izjavio da „svaki legitimitet dolazi isključivo od poverenja društva“, a „sumnje u takve razmere predstavljaju direktan put ka nasilju“.
Predsednički izbori u Belorusiji održani su 9. avgusta. Prema preliminarnim podacima CIK-a, predsednik države Aleksandar Lukašenko osvojio je 80,23 odsto glasova, dok je Tihanovska na drugom mestu sa 9,9 odsto.
Nakon zatvaranja biračkih mesta u više beloruskih gradova počeli su masovni protesti. Demonstranti u centru Minska postavili su barikade od kanti za smeće. Policija je na njih ispalila suzavac, vodene topove i svetlosne granate i potisnula demonstrante iz centra grada.
(Sputnjik)
Preporučujemo
PUTIN ČESTITAO LUKAŠENKU: Šta je "veliki brat" poručio Minsku nakon burne izborne noći?
10. 08. 2020. u 11:48
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MAĐAR IZAŠAO NA BALKON DA POZDRAVI NAROD: Doživeo veliki šok i neprijatnost (VIDEO)
AKTUELNI premijer Mađarske Peter Mađar, doživeo je veliku neprijatnost prilikom obraćanja građanstvu.
07. 06. 2026. u 12:19
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (2)