ČITAV RAZRED U KARANTINU: Zbog učenika s koronom svi đaci u samoizolaciji
SAMO nekoliko dana nakon početka nove školske godine đaci jedne škole u Berlinu poslati su u samoizolaciju, pošto je jedan đak bio pozitivan na testu na korona virus.
Foto: V. Danilov
Inače, nova školska godina u Berlinu počela je od ponedeljka.
"Pošto smo zaraženog đaka nakon sat vremena poslali kući, a pretgodno dobro proluftirali učionicu, je opanost mala od infekcije, ali ipak postojeća", obrazloženje je škole u Berlinu-Celendorfu što je čitav razred u kućnoj izolaciji.
U pismu roditeljima se navodi da je uprava škole u kontaktu sa nadležnom zdravstvenom službom, koja će svaku pogođenu porodicu nazvati, i da treba da budu u blizini telefona zbog poziva.
Ukazuje se da je važno da do tada deca nemaju kontakt sa drugim osobama, ali se ne navodi za koji vremenski period to važi i da li će biti potrebni testovi.
I u jednoj školi u Berlin-Nojkelnu je kod roditelja jednog đaka, koji se vratio sa odmora iz inostranstva, ustanovljena korona.
Taj roditelj, kako je saopšteno, pomagao je u pripremama za novu školsku godinu i tokom njih imao kontakt sa osam dalja lica, nastavnicima i domarom.
Sva ta lica su sada u karantinu, saopštila je škola.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NESTAO PRE 20 GODINA, PRONAĐEN MRTAV U ŠIBLjU: Telo identifikovano po zubima, MISTERIJA i dalje nije rešena
Rasel Skozi, IT stručnjak iz Velsa koji je nestao 2002. godine, pronađen je mrtav posle više od 20 godina u gustom šiblju nedaleko od Svonsija. Njegovi posmrtni ostaci identifikovani su pomoću stomatoloških kartona, ali...
24. 07. 2026. u 16:35 >> 17:07
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
Srbin autom "pregazio" Dunav i stigao do Hrvatske "ilegalno" - kad moćna reka presuši (FOTO)
POSEBNU pažnju privukao je vozač automobila sa srpskim registarskim oznakama, koji je preko gotovo isušenog dela korita stigao do Vukovarske ade.
24. 07. 2026. u 20:35 >> 20:36
Komentari (1)