SLALI METAK SA IMENOM: Ekstremna levica preti političarima
LEVIČARSKO ekstremistička grupacija "Revolucionalna akciona ćelija" (RAZ) pismima sa mecima pokušala je da zastraši nemačke političare, tvrdi danas nemački nedeljnik "Špigel".
AP Photo
Tako je i ministar unutrašnjih poslova Horst Zehofer, premijer nemačke pokrajine Baden-Virtenberg, kao i 14 pokrajinskih ministara unutrašnjih poslova dobilo pretnje - pisma sa mecima.
RAZ je osumnjičen i da je krajem avgusta postavilo zapaljivu materiju ispred ulaza u kuću magnata nemačke mesne industrije Klemensa Tenisa.
"Špigel" ukazuje da je nemačko tužilaštvo pokrenulo istragu protiv RAZ zbog terorističkog udruživanja.
Ova grupa je bila aktivna i pre 10 godina, kada je preuzela odgovornost za više napada na vlasti u Berlinu.
Takođe su 2011.poslali preteća pisma sa mecima tadašnjem ministru unutrašnjih poslova Hans Peter Fridirhu.
Preporučujemo
ŠVEDSKA OVO NIJE DOŽIVELA: Ultradesničari spalili Kuran, islamisti zapalili čitave ulice, imam iz Rožaja postao heroj
30. 08. 2020. u 17:06 >> 17:07
AKCIJA NEMAČKE POLICIJA: Racije u ilegalnim kockarnicama, šiš barovima, čajdžinicama
16. 08. 2020. u 14:37
POLOVNI HRVATSKI "RAFAL" SE POKRAVIO ČIM JE POLETEO: Hitno morao da prekine let
JEDAN od borbenih aviona „Rafal“ Hrvatskog ratnog vazduhoplovstva morao je u četvrtak da prekine planirani let zbog tehničkih problema koji su se pojavili pri poletanju.
16. 01. 2026. u 21:12
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
NALjUTIO I RUSE: "Milanovićev komentar je vrlo provokativan u trenutnim okolnostima"
RUSKI ambasador nazvao je "provokativnom" ideju hrvatskog predsednika.
17. 01. 2026. u 11:32
Komentari (0)