KORONA HARA IZRAELOM: Najavljuje se uvođenje karantina i zatvaranje škola
IZRAEL je najavio da će zbog velikog porasta broja zaraženih najverovatnije uskoro uvesti obavezna karantin.
Foto: Tanjug/AP
Ova odluka usledila je nakon što je Ministarstvo zdravlja danas prijavilo novih 4.038 zaraženih korona virusom.
To je najveći broj novoobolelih od izbijanja epidemije i četvrti rekordni dnevni broj zaredom u zemlji od devet miliona stanovnika.
U kritičnom stanju nalazi se 488 pacijenata, objavila je agencija AP.
Vladin tim za borbu protiv korona virusa u četvrtak je odlučio da uvede dugoročni plan u tri faze koji uključuje karantin na nivou cele zemlje, piše u zajedničkom saopštenju kabineta premijera i ministarstva zdravlja.
U prvoj fazi, građani neće smeti da se udaljavaju od svojih domova više od 500 metara, a škole, vrtići, prodavnice i restorani bice zatvoreni.
Prema pisanju medija, te mere biće uvedene pre jevrejskog novogodišnjeg praznika Roš Hašane, koji počinje u idući petak i traje dve sedmice.
Ukupno je u Izraelu zaraženo više od 144.000 ljudi, a preminulo je 1.075.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
POLICIJSKI ČAS ZBOG KORONE: Izrael uvodi zabranu kretanja u 40 gradova
06. 09. 2020. u 23:23 >> 23:15
IZDVOJILI 8,5 MILIONA DOLARA: FBiH nabavlja 800.000 vakcina protiv korone
11. 09. 2020. u 17:07
NEUNIŠTIVI BERLUSKONI: Da ga je virus korona pogodio u martu ili aprilu, ubio bi ga
11. 09. 2020. u 15:24
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"NE ŽELIM PREGOVORE" Tramp brutalno zapretio: Napadi na Iran biće nastavljeni dok ne pristanu
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da će američki vazdušni udari na Iran biti nastavljeni i narednih dana, uz upozorenje da će biti sve intenzivniji ukoliko Teheran ne pristane na sporazum, dodajući da trenutno ne želi pregovore sa Iranom.
15. 07. 2026. u 20:30
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)