AZERI NAPREDUJU SA JUGA: Približili se na 5 km od KLJUČNOG GRADA u Nagorno-Karabahu
AZERBEJDžANSKA vojska se danas približila ključnom gradu u Nagorno-Karabahu posle mesec dana intenzivnih sukoba sa jermenskom armijom, a za to vreme diplomate iz dve zemlje se pripremaju za ozbiljnije razgovore kako bi okončali konflikt oko sporne teritorije, preneo je AP.

Foto: Tanjug/AP
Lider oblasti Nagorno-Karabah Arajik Hartjunjan je rekao da su se azerbejdžanske snage približile na pet kilometara od strateški važnog grada Šušija i apelovao je stanovnike da se mobilišu kako bi odbili napad.
-Onaj ko kontroliše Šuši, kontroliše Nagorno-Karabah. Moramo da shvatimo to i da branimo Šuši. Moramo da okrenemo situaciju u svoju korist- rekao je Harutjunjan i video snimku iz gradske crkve, koja je žestoko oštećena granatiranjem sa azerbejdžanske strane.
Šuši je na samo pet kilometara južno od glavnog grada Nagorno-Karabaha, Stepanakerta.
Preporučujemo


OGLASIO SE PREMIJER JERMENIJE: Evo zašto su ruski vojnici na granici sa Karabahom
29. 10. 2020. u 08:24

OGLASIO SE BAKU: Oborili smo dva jermenska Su-25, gađan Terter tokom posete diplomata
29. 10. 2020. u 12:41

ŠPANIJA PROGLASILA VANREDNO STANjE
MINISTARSTVO unutrašnjih poslova Španije proglasilo je vanredno stanje nakon današnjeg nestanka struje.
28. 04. 2025. u 21:32

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

NE MOŽE DA SAKRIJE TUGU: Darko Lazić potpuno slomljen, javno se oglasio (FOTO)
PEVAČ se prisetio svog pokojnog oca...
28. 04. 2025. u 19:35
Komentari (0)