POD BUDNIM OKOM ESKADRILE: Ruski helikopteri prate konvoj svojih mirovnjaka u Karabahu (VIDEO)

Новости онлајн

14. 11. 2020. u 09:33

RUSKI helikopteri Mi-8 i Mi-24 pokrivali su konvoj mirovnih snaga koji se kretao ka Nagorno-Karabahu, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.

ПОД БУДНИМ ОКОМ ЕСКАДРИЛЕ: Руски хеликоптери прате конвој својих мировњака у Карабаху (ВИДЕО)

Foto: Printscreen/Jutjub/ Minoboronы Rossii

- Piloti helikopterske eskadrile izvršili su zadatke pokrivanja i praćenja konvoja mirovnih snaga, koje su izvodile marš duž rute od aerodroma Erebuni do naselja Goris i Stepanakert - navodi se u saopštenju Ministarstva.

Helikopteri kontrolišu prekid vatre i borbenih dejstava u zoni sukoba, a takođe nadgledaju isporuku materijalno-tehničke imovine i osoblja.

Ranije je vojno-transportni avion An-124 „Ruslan“ dopremio osam helikoptera na aerodrom u Jerevanu.  

Lideri Rusije, Azerbejdžana i Jermenije, Vladimir Putin, Ilham Alijev i Nikol Pašinjan, potpisali su 10. novembra zajedničku izjavu o potpunom prekidu borbenih dejstava u Nagorno-Karabahu. Kako se navodi u izjavi, jedan deo regiona prelazi pod kontrolu Azerbejdžana, strane će razmeniti zarobljenike, a ruske mirovne snage biće raspoređene duž kontakt linije i duž Lačinskog koridora koji povezuje Karabah sa Jermenijom.  

Kako je saopštilo Ministarstvo odbrane Rusije, u sastavu ruskog mirovnog kontingenta u zoni sukoba u Nagorno-Karabahu biće 1960 vojnika, 90 oklopnih transportera, 380 jedinica automobilske i specijalne tehnike.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLJESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.

14. 10. 2025. u 13:06

Komentari (0)

SVET OSTAO U ČUDU: Evo šta su uradile ruska i ukrajinska teniserka!