RUSKI SENATOR O PROTERIVANJU DIPLOMATA: "Dobra lekcija ostalima - ohladiće vruće glave!"
PROTERIVANjE diplomata koji su učestvovali u neodobrenim protestima u Rusiji poslužiće kao dobra lekcija ostalima, rekao je Sputnjiku zamenik predsednika Komiteta za međunarodne poslove Saveta federacije Rusije Vladimir Džabarov.
Foto D. Dozet
- Vrlo dobro, to će ohladiti 'vruće glave' i poslužiće drugima kao dobra lekcija - rekao je Džabarov.
Takođe je istakao da će biti „potpuno nezakonito“ ukoliko druge zemlje donesu odluku o recipročnom odgovoru na proterivanje diplomata.
- Diplomate, protiv kojih je Ministarstvo spoljnih poslova donelo odluku o proterivanju, otvoreno su se mešali u unutrašnje poslove Rusije. Naše diplomate nikada se nisu mešale u unutrašnje poslove drugih zemalja - rekao je ruski senator.
Nešto ranije je saopšteno da je Rusija proterala trojicu evropskih diplomata – iz Nemačke, Poljske i Švedske zbog učešća u neodobrenim protestima koji su održavani u Rusiji u znak podrške opozicionaru Alekseju Navaljnom.
Kako se navodi, te diplomate će uskoro napustiti teritoriju Ruske Federacije. Istovremeno, Rusija je izrazila protest ambasadoru Švedske i privremenim poverenicima poslova poljske i nemačke ambasade zbog učešća u neodobrenim akcijama.
Podsetimo, Simonovski sud u Moskvi u utorak je doneo odluku da se Navaljnom ukine uslovna kazna u slučaju „Iv Roše“ i zameni kaznom od 3,5 godine zatvora. Ubrzo nakon toga, vodeće zapadne zemlje, uključujući Sjedinjene Američke Države, Nemačku, Francusku i Veliku Britaniju, apelovale su na ruske vlasti da oslobode opozicionara.
Neodobrene akcije u znak podrške Navaljnom održane su 23. i 31. januara u različitim gradovima Rusije.
(Sputnjik)
Preporučujemo
PUTIN IGNORIŠE BORELA: Predsednik Rusije neće danas razgovarati sa prvim diplomatom EU
05. 02. 2021. u 08:59
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)