NAJNOVIJA ISTRAŽIVANJA POTVRDILA: Moderna i Fajzer efikasni i posle šest meseci
DVE doze vakcine američke kompanije Moderna protiv kovida-19 proizvode antitela i posle šest meseci, pokazalo je istraživanje objavljeno u časopisu New England journal of Medicine

Foto AP
Istraživanje se nastavlja kako bi se videlo koliko dugo se antitela mogu detektovati kod vakcinisanih ljudi. Visok nivo antitela otkriven je u svim starosnim dobima.
Stručnjaci će nastaviti da prate situaciju kako bi ustanovili kada zaštita prestaje i za koliko bi mogla da se produži dodatnim dozama cepiva.
Druga studija je pokazala da je vakcina američkog Fajzera efikasna gotovo 92 odsto posle šest meseci. Postotak za Modernu nije naveden, ali oba cepiva su pokazala vrlo visok nivo efikasnosti protiv teških oblika bolesti.
Te vesti dolaze u trenutku kada američke savezne države žele da prošire vakcinisanje na opštu populaciju.
Prema Centru za kontrolu i prevenciju bolesti, do utorka je u Americi više od 108 miliona ljudi, gotovo 33 procenta stanovništva, primilo jednu, a više od 63 miliona obje doze protiv korona virusa.

TRAMP SPUSTIO CARINE I SRBIJI: Evo koliko sada iznose i kada odluka stupa na snagu
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp izjavio je danas da će svim zemljama, uključujući i Srbiju, uvedene carine biti suspendovane, osim za Kinu, kojoj je tarife uvećao na 125 odsto.
09. 04. 2025. u 20:44

PROGLAŠENO VANREDNO STANjE U SLOVAČKOJ: Dato uputstvo i za Srbiju,Austrija ZATVORILA 20-ak graničnih prelaza da spreči širenje slinavke i šapa
MINISTARSTVO poljoprivrede Srbije apelovalo je nedavno na sve stočare, veterinare i druge aktere u sektoru stočarstva da preduzmu sve neophodne mere kako bi sprečili potencijalni unos bolesti slinavke i šapa u Srbiju i budu maksimalno odgovorni.
08. 04. 2025. u 14:48 >> 18:42

"HVATI SE LOŽE NA GLUPOSTI" Vedrana Rudan oštro o Tompsonovom koncertu: "Neće se desisti!"
"HRVATI po ko zna koji put lažu sami sebe i lože se na gluposti."
09. 04. 2025. u 21:00
Komentari (0)