POŽAR NA SVETOJ GORI: Buknula vatra u maslinjacima u blizini manastira Pantokrator
NA SVETOJ gori, u blizini manastira Pantokrator, danas je izbio požar, ali manastir nije ugrožen.
Foto: Jutjub/Printskrin
Požar, koji je izbio u 11.45 po lokalnom vremenu izbio je u maslinicima iz za sada nepoznatog razloga i gase ga sa zemlje i iz vazduha jake vatrogasne snage, prenosi ANA.
Kako se navodi, gašenje požara ometa jak vetar koji duva u tom području.
U gašenju požara učestvuju i dva kanadera.
Preporučujemo
"TO JE ONO ŠTO JE NAJVAŽNIJE": Moskva otkrila šta je ključno za sporazum za Kijevom
25. 06. 2026. u 07:48
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)