NEMCIMA PORASLI ŠTEDNI RAČUNI: Kriza zbog pandemije virusa korona smanjila tražnju za gotovinom
EKONOMSKA kriza usled pandemije virusa korona u Nemačkoj je proizvela paradoksalnu posledicu - mnogi građani najjače evropske ekonomije imaju na računu znatno više novca nego pre početka pandemije.

Foto: Depositphotos
Prema pisanju nemačke štampe, podaci Bundesbanke govore da su od januara 2020. do januara 2021. depoziti privatnih domaćinstava u bankama porasli za 182 milijarde i sada iznose 1,73 biliona evra.
U najnovijoj ekonomskoj prognozi Institut Ifo iz Minhene povećanje ušteđevine u 2020. godini procenjuje na 100 milijardi evra, uz projekciju da će ta suma u prvom kvartalu nastaviti da raste.
Tokom pandemije kovida znatno manje ljudi je podizalo i gotovinu sa bankomata.Potražnja za gotovinom je opala je za 75 procenata, pa su hiljade njih već isključene iz upotrebe, a nekoliko stotina je i demontirano. Banke su takođe zabeležile značajan pad potražnje za gotovinom, između 10 i 15 procenata.
Istina, neki su se u početku bojali da možda neće biti dovoljno gotovine tokom pandemije, ali kada su im se sumnje pokazale neosnovanim, potražnja se normalizovala, navodi "Velt am zontag".

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

NEMAČKA VOJSKA SE SPREMA ZA RAT: "Moralo bi da se računa sa 500 do 600 mrtvih na dan"
NOVE tenzije u Evropi i rastuća ruska pretnja, Putinov rat protiv Ukrajine - o čemu nemački mediji svakodnevno izveštavaju - utiču na mnoga područja.
07. 09. 2025. u 20:17
Komentari (0)