HAOS U JERUSALIMU: Izraelska policija se sukobila sa palestinskim demonstrantima ispred Starog grada, upotrbljeni vodeni topovi (VIDEO)
IZRAELSKA policija sukobila se danas sa stotinama palestinskih demonstranata ispred Starog grada u Jerusalimu, rasterujući masu šok bombama i vodenim topom, javljaju izraelski mediji.
Foto: Printskrin
Policija je saopštila da je izvršila najmanje tri hapšenja, javlja AP.
Slični sukobi događu se svake noći otkako je prošle nedelje počeo muslimanski sveti mesec Ramazan.
Palestinci kažu da se obično okupljaju na stepenicama ispred Damask kapije u Starom gradu svake večeri tokom Ramazana, ali da je ove godine izraelska policija postavila prepreke da spreči stavranje gužve, prenosi agencija.
Kako se navodi, ovaj potez razljutio je muslimane koji vole da se sastaju na trgu kako bi proveli zajedno ramazanske noći nakon završetka svakodnevnog posta od zore do mraka.
Policija optužuje okupljene za remećenje javnog reda i mira i bacanje kamenja na snage bezbednosti.
Izraelska policija takođe je prijavila sukobe sa grupama Arapa u Jafi, na južnom obodu Tel Aviva.
Policija je saopštila da je mnoštvo ljudi bacalo kamenje na policiju, lakše povredivši dva policajca.
"PA HAJDE DA PRODUŽIMO ZADOVOLjSTVO" Zaharova uputila misterioznu poruku Zapadu
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da su zapadne zemlje zabrinute zbog toga kakva bi još nova ispitivanja oružja Rusija mogla da sprovede nakon demonstracije rakete "Burevestnik".
01. 11. 2025. u 19:52
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
MNOGO JE LUDA, BRATE, BEŽI! Šaban ubeđivao voditelja da ne ženi pevačicu: "Nađi neku finu!"
POKOJNI kralj narodne muzike, Šaban Šaulić, bio je čovek koga su svi obožavali, a mnogi i dan-danas pamte njegove savete i kritike.
05. 11. 2025. u 10:44
Komentari (0)