ZAPEČENE ZAGORSKE ŠTRUKLE SA ORASIMA: Desert koji nestane za čas
Klasik na sladak način, za sladokusce i one izbirljive.
Foto: Shutterstock
Sastojci:
- 300 g oraha
- 300 g kravljeg sira
- 50 g suvog grožđa
- 350 g brašna
- 2 jaja
- 150 ml mleka
- 4 kašike šećera
- 1 vanilin šećer
- 1 kašičica cimeta
- 1 kašika meda
- 1 dl kisele pavlake
- 3 dl pavlake za kuvanje
- 100 g putera
Priprema:
Rernu zagrejte na 200 stepeni. U jednoj posudi pomešajte brašno, so, 2 kašike ulja i puter. Zamesite testo pa ga stavite na tanjir i premažite uljem. Ostavite da odstoji pola sata. Kratko prodinstajte mleko, suvo grožđe, med i orahe u dubljem tiganju, pa ostavite sa strane da se prohladi. U zasebnoj posudi pomešajte sir, jaje, kiselu pavlaku i šećere, pa dodajte u smesu od oraha. Testo prebacite na brašnom posut stolnjak, pa ga razvlačite iz sredine prema spolja. Onda mu odsecite debele ivice pa ostavite da se malo prosuši. Potom na testo stavljajte gomilice pripremljenog nadeva u prvom redu ispred nas, s leva na desno, u razmaku od 10 cm. Zamotajte testo, uz pomoć stolnjaka. Između punjenih delova utiskujte testo ivicom dlana, pa secite štrukle. Ređajte u pleh obložen pek papirom, pa prelijte pavlakom za kuvanje. Pecite oko 45 minuta, u rerni zagrejanoj na 200 stepeni. Prijatno!
(trpeza)
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)