PILETINA PUNJENA PEČURKAMA I SIROM: Sočno, kremasto i neodoljivo jelo koje će osvojiti celu porodicu!
PILETINA punjena pečurkama i sirom savršeno spaja jednostavnu pripremu i raskošan ukus. Miris belog luka i putera ispunjava kuhinju, a meko, sočno meso sa rastopljenim sirom i pečurkama unutra pravi je gastronomski užitak.
FOTO: Novosti
Sastojci:
- 2 pileća fileta
- 1 šolja sitno iseckanih pečuraka
- ½ šolje krem sira
- ½ šolje rendane mocarele
- 2 čena belog luka, isceđena ili sitno iseckana
- 2 kašike putera
- so i biber, po ukusu
- sveže seckani peršun za posipanje
Priprema:
Zagrejte rernu na 200°C. Pileće filete isecite po dužini tako da dobijete tanje trake pogodne za uvijanje. U tiganju otopite kašiku putera. Dodajte beli luk i pečurke, pa propržite 3–4 minuta, dok ne omekšaju i ispuste miris.
Skinite sa vatre i umešajte krem sir i mocarelu dok se sve ne stopi u kremastu smesu. Na svaki file stavite kašiku fila, pažljivo uvijte u rolnicu i pričvrstite čačkalicom.
Poređajte rolnice u podmazanu vatrostalnu posudu, premažite ih preostalim puterom i začinite solju i biberom. Pecite 25–30 minuta, dok piletina ne dobije zlatnu boju i lepu koricu.
Pre serviranja izvadite čačkalice, pospite svežim peršunom i poslužite uz pirinač, krompir pire ili zelenu salatu.
Uživajte!
Preporučujemo
ŠARENI POVRTNI LONAC IZ RERNE: Savršen spoj ukusa svežeg povrća i mirisnog bilja
30. 10. 2025. u 15:30
PEČENI KROMPIR SA SIROM I MIRISNIM BILjEM: Savršen zalogaj za svaki dan
25. 10. 2025. u 22:19
PILETINA SA BURATOM I ČERI PARADAJZOM: Večera iz jednog tiganja
16. 10. 2025. u 13:17
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (0)