POSNI KOLAČ SA VIŠNJAMA: Jednostavan, sočan i uvek uspeva
Kada tražite brz i proveren desert koji se pravi od nekoliko osnovnih sastojaka, a miriše na dom i detinjstvo, posni kolač s višnjama je pravi izbor.
FOTO: Novosti
Sastojci
- 400 ml vode
- 12 kašika šećera
- 18 kašika glatkog brašna
- 10 gr praška za pecivo
- 300 gr višanja (sveže ili smrznute)
- 4 pune kašike pekmeza po želji
- seckani orasi (po želji)
- šećer u prahu za posipanje
Priprema
Zagrejte rernu na 200 °C. U većoj posudi pomešajte vodu, šećer, brašno i prašak za pecivo dok se ne dobije glatka smesa. Dodajte pekmez i ponovo dobro izmešajte. Na kraju lagano umešajte višnje, rukom ili kašikom. Ostavite smesu da odstoji dok se rerna ne zagreje. Kalup obložite papirom za pečenje, izlijte smesu i po želji pospite seckanim orasima. Stavite u rernu, smanjite temperaturu na 180 °C i pecite oko 55 minuta. Ohlađen kolač pospite šećerom u prahu i poslužite.
Prijatno!
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
IRAN POSLAO HITNU PORUKU NAŠIM KOMŠIJAMA: Nemojte to da dozvolite Americi!
IRAN je danas upozorio Bugarsku da ne dozvoli Sjedinjenim Američkim Državama korišćenje svoje teritorije za vojne operacije protiv Teherana, nakon što je bugarska vlada najavila da će tražiti odobrenje parlamenta za razmeštanje američkih aviona za dopunu goriva u toj zemlji.
21. 07. 2026. u 18:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
22. 07. 2026. u 11:46 >> 23:04
Komentari (0)