PREDSEDNIK POTVRDIO! Pep Gvardiola dolazi na klupu Italije

Predsednik Fudbalskog saveza Italije (FIGC) Đovani Malago potvrdio je razgovore sa Pepom Gvardiolom o preuzimanju funkcije selektora Italije.

ПРЕДСЕДНИК ПОТВРДИО! Пеп Гвардиола долази на клупу Италије

AP Photo/Dave Thompson

Malago je, kako je danas preneo Skaj sport, takođe rekao da bi se mogli napraviti "izuzeci" u pogledu plate za 55-godišnjeg bivšeg trenera Mančester sitija.

"Na kraći i srednji rok, reći da moramo da stegnemo kaiš je preblaga reč. Međutim, napravljeni su izuzeci, koji se mogu odnositi na ime koje je toliko dominantno ovih dana", rekao je Malago.

U razgovorima sa Gvardiolom prošlog vikenda u Barseloni, zvaničnici FIGC-a Paolo Maldini i Leonardo predstavili su ideju koja prevazilazi samo trenersku ulogu.

Gvardiola bi bio centralna figura u "Azuro projektu" koji ima za cilj obnovu italijanskog fudbala na čvrstim temeljima.

To bi bila potpuna rekonstrukcija koja bi uključivala ne samo seniorsku reprezentaciju, već i sve ostale nacionalne selekcije. Gvardiola je pažljivo saslušao ponudu i FIGC sada čeka njegov odgovor, preneo je Skaj sport.

Fudbalska reprezentacija Italije je bez selektora otkako je Đenato Gatuzo u aprilu podneo ostavku nakon što ta selekcija nije uspela da se plasira na Svetsko prvenstvo.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

PRVA SEZONA TEATRA HUMANOSTI: Četiri premijere koje su spojile umetnost i humanost