STIGLO OBEĆANJE IZ EU: Dodik saopštio sjajne vesti za Republiku Srpsku
SNSD-ovi delegati će u Domu naroda BiH nastupiti odlučno i konstruktivno i izborom naša četiri delegata, Republici Srpskoj u naredne četiri godine više niko neće moći ništa nametnuti, rekao je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik.

Foto: ilustracija
- U sedmici iza nas Narodna skupština izabrala je delegate u Dom naroda BiH. Izabrano je i Veće naroda i time smo obavili važan posao, čime su stvoreni uslovi za dalje formiranje Vlade Republike Srpske - objavio je Dodik na svom Tviter nalogu.
Dodik je naveo da je na sastanku mandatara Radovana Viškovića i delegacije SNSD-a razgovarano o programu rada nove vlade.
- SNSD bi trebalo da ima 10 ministarstava u novoj vladi. Primarni zadatak nove vlade biće da angažuje sve snage da se očuva stabilnost i daju adekvatni odgovori na predstojeće ekonomske izazove - napisao je Dodik.
Predsednik Dodik podsetio je da se ove sedmice sastao s evropskim komesarom Oliverom Varheljijem.
- U otvorenom razgovoru dobio sam obećanje da će biti odblokirana sredstva EU Republici Srpskoj, što je veoma dobra vest za nas. Time će biti omogućen nastavak izgradnje na koridoru 5 ce od Doboja do Vukosavlja - rekao je Dodik.
Takođe, naveo je i da se sastao i s ambasadorom Republike Turske Sadikom Baburom Girginom i izrazio nadu da će konačno početi izgradnja auto-puta Beograd - Sarajevo.
Dodik je napomenuo i da je otvorena nova zgrada Opštinske uprave u Kotor Varošu, čime su stvoreni mnogo bolji uslovi za rad svih zaposlenih, ali i pružanje usluga građanima.
- Radnu nedelju završio sam podrškom našoj reprezentaciji u dvorani "Borik", gde je na veličanstven način priređeno praćenje Mundijala - zaključio je Dodik.
(RTRS)
Preporučujemo

MVP RUŠI NESTABILNOG PROTIVNIKA? Atlanta igra po sistemu toplo-hladno!
02. 12. 2022. u 14:38

PRE VESNE: Marić bio u ljubavi sa poznatom voditeljkom - za njihovu vezu mnogi ne znaju
04. 12. 2022. u 09:27

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

USTAŠLUK NA DELU I Hrvatski kardinal veliča Tompsona - totalno ludilo u Hrvatskoj
KOLIKO je Hrvatska ogrizla u mržnji prema Srbima govori činjenica da je čak i tamošnji kardinal govorio o koncertu Topsona poznatog po pesmama koje veličaju klanje Srba.
24. 04. 2025. u 17:01
Komentari (0)