TA PESMA JOJ JE OBELEŽILA KARIJERU: Veliki hit Lepe Lukić odbile su dve poznate pevačice
VELIKI HIT Lepe Lukić odbile su dve poznate pevačice koje u tom trenutku nisu osetile numeru koja je Lukićevoj obeležila karijeru.

Foto: D. Milovanović
Mnogi pevači su u nekom periodu svoje karijere odbijali pesme koje su im bile ponuđenje, a koje su kasnije postale veliki hitovi.
Pesma „Srce je moje violina“ proslavila je kraljicu narodne muzike Lepu Lukić. Ova numera se i danas sluša kao prvog dana, a malo ko zna da je bila namenjena drugoj pevačici.

Foto: D. Milovanović
Prvobitno je pesma napisana za Biljanu Jevtić, ali je ona odbila da snimi ovaj hit. Kasnije je pesma ponuđena Vesni Znijanac, koja je takođe odbila.
Tek u trećem pokušaju, numera je stigla na pravu adresu, Lepa je odmah prihvatila i snimila, a odmah po objavljivanju pesma je postala veliki hit.

Foto: ATA images
Inače, Vesna Zmijanac je odbila pesmu „Vidovdan“, a kompozitor Milutin Popović Zahar je posle dugo ubeđivanja dozvolio da numeru snimi njegova tadašnja supruga Goca Lazarević.
Podsetimo, ovo nije jedini slučaj na estradi, Nada Topčagić je jedna od pevačica koja je odbila najviše pesmana koje su kasnije postale veliki hitovi.
(Grand)
BONUS VIDEO:
"NOVOSTI" INTERVJU: Aca Regina otkrio sve o saradnji sa Filharmonijom
Preporučujemo

MOJ GENIJE: Snežana Đurišić istakla kome je posvetila novu pesmu (FOTO/VIDEO)
13. 12. 2023. u 15:35

RA TA TA: Nataša Aksentijević na mukama zbog komšije, našeg mladog pevača (FOTO/VIDEO)
12. 12. 2023. u 18:40

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"PACOVI POBEGLI" Kako je Pavković govorio posle hapšenja u Sablji: "Najstrašniji je zatvor u otadžbini! Vojska sa atentatom na Vuka nema ništa"
NEKADAŠNjI načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije general Nebojša Pavković preminuo je danas u Beogradu, u 79. godini.
20. 10. 2025. u 18:59
Komentari (0)