NAPULJ JE OVO ČEKAO JOŠ OD MARADONE: Napoli je šampion Italije posle 33 godine (VIDEO)

04. 05. 2023. u 22:37

NAPULj je na nogama. Napoli je šampion Italije i to posle 33 godine. Poslednji koji je radost doneo ovom klubu bio je legendari Dijego Armando Maradona, a sada su to uradili Viktor Osimen, Kviča Kvaratskelija i drugi...

НАПУЉ ЈЕ ОВО ЧЕКАО ЈОШ ОД МАРАДОНЕ: Наполи је шампион Италије после 33 године (ВИДЕО)

Napolitanci su kao gosti remizirali protiv Udeneza sa 1:1, ali to je bilo dovoljno timu Lučana Spaletija da osvoji treće Skudeto u istoriji.

Pokušao je domaćin da pokvari slavlje Napoliju i dobro je počelo po njih. Slovenac Sandi Lovrić je u 13. minutu savladao Aleksa Mereta.

Pokušavali su gosti na sve načine da dođu do izjednačenja, ali to nisu uspeli da urade u prvih 45 minuta. Ipak, još više su pojačali u nastavku utakmici i do poravnanja rezultata su došli u 52. minutu preko Viktora Osimena.

Do kraja utakmice nije bilo promene ishoda i veliko slavlje svih koji vole Napoli je moglo da počne.

Ovo je klubu sa stadiona "Dijego Armando Maradona" bila treća titula prvaka, šest puta je bio šampion Kupa Italije, a ima i trofej Lige Evrope (1988/1989).

Na ulicama Napulja se sprema veliko slavlje i ne treba da čudi zašto je to tako, jer 33 godine su prošle od poslednje titule.

Napoli sada ima 80 bodova, 16 više od Lacija, a do kraja Serije A je ostalo još pet kola.

BONUS VIDEO: "PERFEKTNO!" Igor Duljaj oduševljen igračima Partizana posle meča sa drugoplasiranim TSC-om