PRVA PROVERA ZA OFK „VRŠAC“: Remi protiv rumunskog drugoligaša na domaćem terenu

Jelena J. Baljak

10. 07. 2023. u 13:49

FUDBALERI OFK „Vršac“ odigrali su prvi prijateljski meč u sklopu priprema za narednu sezonu u Prvoj ligi Srbije.

ПРВА ПРОВЕРА ЗА ОФК „ВРШАЦ“: Реми против румунског друголигаша на домаћем терену

Na svom terenu odmerili su snage sa rumunskim drugoligašem Vitorul Panduri. Meč je završen remijem – 1:1.

Vrščani su dominirali u prvom poluvremenu. Imali su dve ozbiljne prilike da zatresu protivničku mrežu, ali je Kilibarda najpre šutirao preko prečke, a zatim je rumunski golman odbranio solo prodor Čejića.

Već na početku drugog poluvremena Čejić je iskoristio svoju drugu priliku da postigne gol. U 51. minutu silovito je šutnuo sa 25 metara i tako svoj tim doveo u vođstvo. Bio je to gol za tv špice.

Nije, međutim, dugo trajalo slavlje Vrščana. Vitorul je već nakon tri minuta postigao gol za izjednačenje. Bila je to i jedina ozbiljnija šansa Rumuna na ovom meču.

Za izabranike novog trenera Zorana Kostića ovo je bila tek prva od ukupno šest prijateljskih utakmica, koje će odigrati pre početka sezone.

Već u sredu, 12. jula, od 18 časova odmeriće snage sa OFK „Beograd“, dok će u subotu dočekati još jedan tim iz Rumunije – Dumbravicu.