GORI BUDIMPEŠTA: Srbiju čeka pakao protiv Mađarske
Za navijače se kaže da su 12. igrač, a ako je suditi na osnovu interesovanja u Budimpešti, Mađarska će bročajno nadmoćnija dočekati Srbiju u duelu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj. Naime, u Mađarskoj vlada veliko interesovanje za duel sa "orlovima", pa je za tri i po sata planulo svih 65.000 karata za subotnji duel na "Puškaš areni".
FOTO: FSS
Očigledno su naši severni susedi ubeđeni da im je utakmica protiv izabranika Dragana Stojkovića Piksija odlučujuća za odlazak na EVRO 2024 pa su rešili da ispune tribine i tako daju podršku svojim ljubimcima.
Razlog za ovakav optimizam imaju jer su Mađari slavili usred Beograda protiv Srbije sa 2:1, pa sada prizivaju još jedan trijumf.
Takođe, ovaj meč je važan zbog situacije na tabeli. Naime, Mađarska i Srbija dele prvo mesto G grupe sa po deset bodova, dok je Crna Gora trećeplasirana sa osam bodova.
Kako samo ove tri selekcije konkurišu za dva mesta koja vode u Nemačku dogodine, Mađarima je namera da se otcepe pobedom i da onda ostave Srbima i Crnogorcima da se 17. oktobra razračunaju u borbi za drugo mesto.
O interesovanju pred ovaj meč govorio je i prvotimac Mađarske Roland Šalai.
- Probao sam da pomognem svakom ko mi je tražio kartu, ali za mene je najvažnije što će mi tu biti roditelji. Oni su mi najvažniji. Svi u timu smo maksimalisti, želimo da uzmemo svih šest bodove iz ove dve utakmice. Neće biti lako, pogotovo protiv Srbije, koja dolazi dodatno motivisana posle poraza u Beogradu, ali ne plašimo ih se. Naš cilj je jasan, želimo da u oktobru završimo posao oko plasmana na EP - rekao je Šalai.
Preporučujemo
BAKIĆ: ''Utakmica sa Srbijom najbitnija za Crnu Goru u kvalifikacijama za EP''
10. 10. 2023. u 18:15
NOVI PROBLEM ZA SRBIJU: Još jedan fudbaler propušta mečeve sa Mađarskom i Crnom Gorom
10. 10. 2023. u 15:22
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DOŠAO JE I TAJ DAN: Saša Zverev osvaja prvi grend slem u karijeri!
VERUJEMO u nemačkog tenisera koji će od 15 časova imati priliku da na "Filip Šatrijeu" protiv Flavija Kobolija osvoji svoj prvi grend slem u karijeri.
07. 06. 2026. u 07:30
NIŠTA OD EVROPE! Evo gde će Dušan Vlahović nastaviti karijeru!
Rastanak srpskog reprezentativca sa Juventusom ne dovoodi se u pitanje.
07. 06. 2026. u 16:15
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)