FANTASTIČNA UTAKMICA U PREMIJER LIGI: NJukasl i Luton pripredili pravi spektakl

Časlav Vuković

03. 02. 2024. u 19:44

NjUKASL i Luton odigrali su fantastičnu utakmicu u 23. kolu Premijer lige. Pobednika na "Sent Džejms Parku" nije bilo, ali viđeno je čak osam golova - 4:4.

ФАНТАСТИЧНА УТАКМИЦА У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ: Њукасл и Лутон припредили прави спектакл

Atosmki fudbal igrao se na ovom meču. "Svrake" su dva puta imale prednost tokom prvog poluvremena, ali ni to im nije bilo dovoljno da upišu trijumf.

Njukasl je do vođstva došao u 7. minutu preko Šona Lonstafa. Ipak, u 21. je Gabrijel Ošo poravnao rezultat, no samo dva minuta kasnije Longstaf je po drugi put na meču zatresao mrežu rivala.

Kada se očekivalo da se na odmor ode sa 2:1 na scenu je stupio Ros Barkli koji je u 40. minutu poravnao rezultat.

Početak drugog dela u potpunosi je pripao Lutonu, pošto su gosti preko Karltona Morisa i Elajdže Adebaja došli do velikih 2:4.

Tu uzbuđenjima nije bio kraj. Njukas je krenuo na sve ili ništa i to mu se isplatilo. Izabranici Edija Haua uspeli su da izbegnu poraz. Igrao se 67. minut kada je Kjeran Tripije smanjio prednost. Potom je konačnih 4:4 postavio Hervi Barns u 73. minutu.

"Svrake" posle ovog remija zauzimaju deveto mesto na tabeli Premijer lige sa 33 boda. Luton je na 16. poziciji sa 20.

BONUS VIDEO: Vatromet i slavlje "orlova" - Srbija je na EURO nakon 24 godine