MALO MU FALI DA UĐE U VELIKU PETORKU: Ramos rekorder po penalima
Čuveni štoper Serhio Ramos (38), povratnik u matičnu Sevilju, jedan od najboljih golgetera među defanzivcima svih vremena, još jednom se upisao u strelce za pobedu u prvenstvenom meču sa Sosijedadom (3:2).

Foto: EPA-EFE/Juanjo Martin
Čuveni štoper postigao 40. gol glavom, ali i popravio statistiku po broju skrivljenih jedanaesteraca.
Uspešniji je od mnogih napadača, u ovom veku ispred njega su samo Ismail Ursaiz sa 61, Kristijano Ronaldo sa 52, Aric Aduriz sa 49, Raul sa 43 i Fernando Ljorente sa 42 pogodaka udarcem glavom.
Pored gola za pobedu, Ramos je uspeo i da skrivi penal u nadoknadi prvog dela. Statistika pokazuje da je Ramos krivac i za jubilarni, 20. jedanaesterac u La ligi u karijeri. Po toj stavci ubedljivo vodi u 21. veku, sledeći na spisku je Injigo Martinez sa 14.
Pre svega ovoga Ramos je oborio rekor po broju crvenih kartona u karijeri, zasad ih ima 28.
Bonus video Trening fudbalera Crvene zvezde pred duel sa Mančester sitijem
Preporučujemo

PIKSI OVO NIJE ŽELEO DA ČUJE: Teška povreda fudbalskog reprezentativca Srbije
02. 03. 2024. u 23:05

OGROMNA RAZLIKA: Crvena zvezda deklasirala Partizan u vaterpolu
02. 03. 2024. u 22:41

VIMBLDON: Đoković čekira kartu za polufinale, Sinerova povreda "otvara vrata" Šeltonu...
ULAZIMO u samu završnicu Vimbldona i redakcija Tipa vam je sastavila tiket napravljen iskuljivo od parova četvrtfinala najprestižnijeg teniskog turnira na svetu.
09. 07. 2025. u 10:00

CRNA GORA I BOSNA U NEVERICI: Njihovi reprezentativci Ivanić i Krunić pevali srpsku himnu "Bože pravde"! (VIDEO)
Crvena zvezda i Zenit iz Sankt Peterburga sastali su se u Rusiji kako bi odigrali u prijateljsku utakmicu, a jedan detalj sa ovog susreta privukao je pažnju i pre prvog sudijskog zvižduka.
29. 06. 2025. u 18:52

ARKAN JE ZBOG NjEGA ZAPLAKAO: Pustio je suzu na sahrani kuma
DRAGAN Kovač Kova, legenda švedskog podzemlja, likvidiran je pre tačno 24 godine, ispred restorana u Stokholmu.
09. 07. 2025. u 11:36
Komentari (1)