I TO SE DESILO: Radnik pobedio prvi put od avgusta u Superligi Srbije

Časlav Vuković

03. 03. 2024. u 15:23

FUDBALERI Radika iz Surdulice pobedili su Radnički u Nišu sa 3:0 u 23. kolu Superlige Srbije i tako ostvarili tek drugi prvenstveni trijumf.

И ТО СЕ ДЕСИЛО: Радник победио први пут од августа у Суперлиги Србије

Ovo je prva pobeda za izabranike Dušana Đorđevića još od 7. avgusta i 2. kola kada su kao domaćini savladali Spartak (2:0).

Pre ovog trijumfa u Nišu, ekipa Radnika je u poslednjih 10 mečeva zabeležila samo dva remija i oba kod kuće u duelima sa Mladosti (1:1) i Voždovcem (1:1).

Što se duela na "Čairu" tiče, posle prvih 45 minuta golova nije bilo, a onda je u nastavku meča na scenu stupio Borko Duronjić.

Napadač Surduličana je u razmaku od šest minuta postigao dva gola. Konačan rezultat utakmice postavio je Haris Hajdarević u 71. minutu.

Radnik je uprkos pobedi i dalje poslednji na tabeli sa 14 bodova, Radnički zauzima 12. poziciju sa 23.

Ekipa iz Surdulice će u narednom kolu dočekati kragujevački Radnički, dok Nišlije gostuju Železničaru u Pančevu.

BONUS VIDEO: TRILER U SURDULICI: Ovako je Radnik zatresao mrežu Partizana u 94. minutu