STRUČNJACI ZA RUKOPIS DOKAZALI: Lekar falsifikovao Maradonin potpis, ide u zatvor?!
KALIGRAFSKI test koji su naložili tužioci u istrazi o smrti Dijega Armanda Maradone, potvrdio je da je nekadašnji Pibeov lekar Leopoldo Luke falsifikovao njegov potpis.

Foto: EPA
Luke je potpis falsifikovao kako bi dobio pristup istoriji bolesti legendarnog fudbalera iz klinike Olvios 1. septembra prošle godine, nepuna tri meseca pre Dijegove smrti.
Medicinskim kartonima u Argentini pristup imaju samo pacijenti i mogu da ga zatraže putem potpisanog dokumenta.
Grafolozi su potvrdili da je potpis na zahtevu za Maradonin dosije lažan i da bi Luke mogao biti optužen za krivično delo „zloupotreba falsifikovanog privatnog dokumenta“.
Stručno mišljenje izvršili su stručnjaci iz Odeljenja stručnog saveta San Isidro, a njegov konačni rezultat dostavljen je poslednjih sati timu tužilaca koji istražuju okolnosti u kojima je svetska fudbalska zvezda umrla 25. novembra. Ova izvedena studija mogla bi zakomplikovati poziv doktora pod istragom zbog smrti bivšeg igrača i dodati optužbu za falsifikovanje dokumenata.
- Uz moje najdublje poštovanje, ja, Dijego Armando Maradona, obraćam vam se sa molbom da mom ličnom lekaru doktoru Leopoldeu Lukeu, dostavite kopiju moje istorije bolesti - piše u tekstu ispod koga je lažni potpis najboljeg fudbalera sveta svih vremena.
Iako ne postoje dokazi da je potpis falsifikovao Luke, to je jedino logično objašnjenje. Čak su u njegovoj kući pronađene kopije zahteva i gomila papira na kojima je vežbao potpis
Ukoliko se dokaže da je kriv za falsifikovanje potpisa, Lukeu preti do dve godine zatvora, al ito mu je manji problem jer će ovaj slučaj dodatno pojačati optužnicu protiv njega da je kriv za ubistvo leendarnog Pibea.
Preporučujemo

ISPLIVAO VELIKI SKANDAL NAKON MARADONINE SMRTI: Doktor optužen da je sve falsifikovao!
10. 01. 2021. u 15:23

TETOVAŽA KAO NIJEDNA DRUGA: Na originalan način odao počast Maradoni (VIDEO)
20. 01. 2021. u 15:33 >> 15:49

DIJEGO NA BOMBONjERI: Boka osvojila prvo izdanje Kupa Maradone (VIDEO)
18. 01. 2021. u 10:47

SKANDAL U ARGENTINI: Uništen mural posvećen Dijegu Armandu Maradoni (FOTO)
16. 01. 2021. u 08:23

SPEKTAKL! Da li će Barsa po treći put ove sezone savladati Real ili će Madriđani biti ti koji će stati na put savršenoj sezoni Katalonaca?
PRAVI spektakl očekuje nas večeras na "Kartuhi" gde će od 21.00 u finalu Kupa kralja koplja ukrstiti Barselona i Real Madrid.
26. 04. 2025. u 07:40

RUSIJA JE ZGROŽENA: Dobila je ovu vest i ne može da veruje da se to dogodilo
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" stižu iz sveta sporta u kome su Rusi među najboljima na svetu.
24. 04. 2025. u 12:33

USTAŠLUK NA DELU I Hrvatski kardinal veliča Tompsona - totalno ludilo u Hrvatskoj
KOLIKO je Hrvatska ogrizla u mržnji prema Srbima govori činjenica da je čak i tamošnji kardinal govorio o koncertu Topsona poznatog po pesmama koje veličaju klanje Srba.
24. 04. 2025. u 17:01
Komentari (0)